Monday, 6 December 2021 | Lajme: 0

Ballkan

Bota

Ekonomi

Kulturë

Maqedoni

Shkup

Intervista

Intervistë e Nikolla Gruevskit për “Gazetën Express” : Rrëfimi im për shqiptarët dhe roli i Soros-it në Maqedoni

gruevski-4
Kjo është intervista e parë e liderit më të fuqishëm politik në Maqedoni, Nikola Gruevski, për një medium shqiptar,...

Intervistë e Nikolla Gruevskit: Sektori civil nuk guxon të mbetet në duart e Sorosit

akt216-gruevski-narod-sobir-740x320
Prapa nesh mbeti një vit plot me prova të rënda personale dhe kombëtare – me kë, si dhe në çfarë vendi do të jetojmë....

Bashkim Tropojani shqiptari nga Shkupi, që po çmend botën e filmit botërorë (Intervistë)

bashkim_3
Bashkim Topojani është djali i cili jeton dhe vepron në Belgjikë, por është nga Shkupi. Bashkim Topojani, si valltarë...

Jetë

vajzaaa-750x430

Vajza australiane thyen rekord botëror, tërheq kamionin 11 tonësh (VIDEO)

Nardia Styles nga Queensland i Australisë, ka thyer një rekord botëror, kurse paratë e fituara i ka dhuruar për bamirësi. Syles ka arritur që të tërheq me litar një kamion dhe makinë që peshonin...

Skena

gogolee

Pas 30 vitesh nga filmi “I vetëm në shtëpi” aktori 38-vjeçar rikrijon personazhin ikon KEVIN

Kanë kaluar gati 30 vite nga realizimi i një prej filmave më të dashur festiv nga të gjithë brezat. “I vetëm në shtëpi” ! Personazhi Kevin i luajtur nga aktori Macaulay Culkin, është i papërsëritshëm...

Sport

screenshot-7_1545225912-6689784

Fjalët e mëdha që ylli i Liverpoolit ia tha Shaqirit pas dy golave ndaj Man Unitedit

Pasi Xherdan Shaqiri arriti t’ia sigurojë fitoren Liverpoolit kundër Manchester Unitedit përmes dy golave të tij, qendërmbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk, e thërriste emrin e shqiptarit...