Sunday, 25 July 2021 | Lajme: 0

Maqedoni

fotka

Temperatura të acarta pritet ta përfshijnë vendin

Reshjet e borës përfshin thuajse gjithë vendin. Komunikacioni po zhvillohet nëpër rrugë të lagura dhe mbetje bore, posaçërisht në autostradën Demir Kapi-Gjevgjeli dhe rrugën Gostivar-Kërçovë përmes kalimit malor Strazhë ku në...
Kreshnik-Bekteshi-780x439

Bekteshi: Janë të mundshme ndryshimet te Ligji për tregje të gjelbërta, por pas vitit të ri

Ligji mbi tregtinë dhe tregjet e gjelbërta do të fillojë të fillojë të zbatohet nga 1 janari, por është e mundur të bëhen ndryshime në kohë shumë të shkurtër nëse konstatohen deklaratat e tregtarëve që kërkojnë shtyrjen...
marihuana-750x430

Policia konfiskon më shumë se gjysmë ton marihuanë në kalimin kufitar Bogorodica (Video)

Mbrëmë në kalimin kufitar Bogorodica, janë konfiskuar më shumë se gjysmë ton marihuanë dhe është arrestuar një person. Nga policia bëjnë të ditur se me njoftim paraprak në dalje të kufirit mes Maqedonisë dhe Greqisë janë...
Komisioni_Antikorrupsion_1

Anulohet formimi i Komisionit anti-korrupsion

Komisioni Parlamentar për Zgjedhje dhe Emërime e hoqi nga rendi i ditës emërimin e anëtarëve të Komisionit Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit. Megjithëse kjo pikë ishte e paraparë të jetë e para në debatin e sotëm, ligjvënësit...
protesta-studentet-maqedoni-696x385

Studentët protestojnë në qendër të Tetovës (VIDEO)

Sot nga qendra e Tetovës filloi protesta e studentëve në Tetovë. Me me moton “Tek prisnim të piqeshin kushtet, na u kalbën dëshirat”, qindra studentë filluan protestën. Ata janë mbledhur dhe po kërkojnë nga Ministria e Arsimit...
Screenshot_2

Takim Osmani – Çamba: Maqedonia si dhe ballkani në përgjithësi kanë pritje të mëdha nga kryesimi i rumanisë me BE-në

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, mbajti zakim me Ministrin e Deleguar për Çështje Evropiane të Rumanisë, Xhorxhe Çamba, i cili për vizitë pune qëndron në Republikën e Maqedonisë në prag të...
rruge

Hiqet ndalesa për kamionët në rrugën Mavrovë – Dibër

Ndalimi i automjeteve të rënda në drejtimin Mavrovë – Dibër është hequr, kumtojnë nga Lidhja Auto-moto e Maqedonisë Ndalesa për automjete të rënda ende vlen për drejtimin rrugore Gostivar – Kërçovë nga Strazha në dhe në...
Screenshot_1

Zaev: Maqedonia mbetet e përkushtuar në anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe BE

Pas takimit mes kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe zëvendës Sekretari Shtetëror i ShBA-ve, John Sullivan patën konferencë për shtyp kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev tha Maqedonia mbetet në përkushtimin e qëllimin e...
zaev-amer-750x430

Press konferencë e kryeministrit, Zaev me zv/sekretarin shtetëror të SHBA-ve, Salivan

Kryeministri Zoran Zaev dhe Zëvendës Sekretari i Shtetit i SH.B.A.-së John Sullivan do të mbajnë një konferencë të përbashkët për shtyp pas takimit në Qeveri. Sullivan, i cili qëndron për vizitë njëditore në Maqedoni, sot do...
2-168

Shantazhohet gruaja nga Kamenica: Ose 500 euro ose ua dërgojmë familjarëve fotot e tua intime

Një grua në Kamenicë ka raportuar se ka qenë viktimë e një shantazhi i cili i është bërë përmes rrjeteve sociale. Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur dje rreth orës 09:00. Sipas njoftimit viktima ka raportuar në Polici se përmes...