Monday, 10 August 2020 | Lajme: 0

Shkup

134497031

Fillon Panairi i 44-të i mobiljeve, 70 ekspozues do t’i prezantojnë trendet më të reja

Rreth 70 ekspozues me mbi 150 brende do të prezantohen në Panairin e sivjetëm të 44-të të mobiljeve, që prej sot deri të dielën do të mbahet në kompleksin e VIP arenës Boris Trajkovski. Trendet më të reja në prodhimtarinë e...
133369635

Një djalë është rrahur me shufër në kokë për shkak të marrëdhënieve të përkeqësuara ndërfqinjësore

 Një djalë 22-vjeçar është lënduar rëndë pasi që tre persona e kanë hasur në rrugën “Bërsjaçka Buna” në Shkup, ndërsa njëri prej tyre me shufër hekuri e ka goditur në anën e pasme të kokës. Shkak për sulmin,...
101816688

Një shkupjan tentoi që të përdhunojë një vajzë tetëvjeçare

Një gjashtëdhjetë e tetëvjeçar nga Shkupi, dje ka tentuar që të kryejë abuzim seksual ndaj një vajze tetëvjeçare, por është penguar nga ana e një kalimtari të rastit. Siç është cituar në buletinin policor, dje rreth orës...
133125222

Nesër pa energji elektrike pjesë të disa komunave të Shkupit

Pa energji elektrike nesër do të jenë pjesë të disa komunave të Shkupit, informojnë nga QRMK. Në periudhën prej orës 09:00 – 15:00 pa energji elektrike do të jenë disa pjesë të fshatit Bojanë, në Komunën e Sarajit , ndërsa...
132966354

Një i vdekur dhe 15 të lënduar në aksidente në Shkup gjatë fundjavës së kaluar

Një bashkudhëtar ka ndërruar jetë, një është lënduar rëndë dhe 14 më lehtë, është bilansi i gjithsej 15 aksidenteve që kishin ndodhur gjatë fundjavës së kaluar në rajonin e Shkupit. Sipas buletinit të SPB Shkup, fundjavën...
132693908

“Nata e bardhë 2018″ në Shkup

Në Shkup sonte do të mbahet manifestimi i 14-të tradicional “Nata e bardhë”. Në kuadër të programit të më shumë lokacioneve do të mbahen ekspozita, punëtori të fëmijëve, koncerte, shfaqje teatrore, instalacione, projektime...
policia-mk

Policia zbuloi 12 emigrantë në Smokvicë dhe në Shkup

Dymbëdhjetë emigrantë prej të cilëve gjashtë nga Afganistani dhe një nga Sri-Lanka dje u zbuluan në një automjet me targa të Shkupit në udhëkryqin në fshatin Smokvicë, ndërsa pesë në stacionin ndërkombëtar të autobusëve...
134492450

Të dielën “Shkupi vrapon 10 kilometra”

Mbi 1.500 të paraqitur do të marrin pjesë të dielën në “Skopje Run 10K”, garë e cila i dyti vit me radhë do të mbahet nëpër rrugët e kryeqytetit të Maqedonisë. Numri i të paraqiturve në krahasim me edicionin e parë...
132951608

Transport publik falas me rastin e manifestimit “Nata e Bardhë”

Me rastin e manifestimit “Nata e Bardhë” transporti publik do të jetë falas në të gjitha linjat të cilat qarkullojnë drejtë qendrës së qytetit. Siç kumtojnë nga JSP, transporti falas do të vlejë prej orës 19 të shtunën...
133125231

Nesër pa rrymë pjesë nga tre komuna të Shkupit

Për shkak të intervenimeve teknike në rrjetin distribues, pa energji elektrike nesër do të mbeten pjesë të komunës së Karposhit, Butelit dhe Kisella Vodës. Në periudhën prej orës 9:00 deri në ora 15:00 pa rrymë do të jenë shfrytëzuesit...