Monday, 6 July 2020 | Lajme: 0

Shkup

1-72

Në shkollat e Shkupit po përhapet loja e tmerrshme, të gjithë në alarm (VIDEO)

Në rrjetin social Tuiter, platforma “Vidi Vaka” (Shiko kështu), ka publikuar një video ku thotë se “kështu duket “loja” që nxënësit në shkollat e Shkupit i hedhin nga dritarja shokët e tyre”. Sipas komenteve nëpër rrjetet...
1-95-750x430

Shkupjani ia jep Halil Kastratit çelësat e banesës 100 katror: Halil ti e din kujt ja ndan!

Lajm shume i gezushem por edhe prekes. Sot na erdh nje telefonate nga Shkupi, na thane se jemi rruges per tek ju, e lam te takohemi ne Prishtine. U takuam dhe na dergoj ne Fushe Kosove tek banesa e tij, ishte krejt e re dhe mbi 100metra katrore Me...
133414478

Janë djegur dy automjete në një garazh me kate në Shkup

Në garazhin me kate në rrugën “Stefan Jakimov Dedov” në Shkup është përfshirë në flakë një makinë “Mercedes” me targa të Shkupit, në pronësi të K.B. nga Shkupi. Siç informon sot MPB, rasti është denoncuar...
aks

Aksident me dy të vdekur në Shkup

Një shofer dhe një bashkëudhëtarë kanë vdekur, ndërsa personi i tretë ka marrë lëndime të lehta trupore në një aksident trafiku gjatë natës së kaluar në rrethinat e Shkupit. Ndërsa po gjatë ditës së djeshme janë zbuluar...
134490060

Streho – mos bli!, aksion për strehimin e qenve endacakë në stacionarin “Vardarishte”

Në kuadër të shënimit të Ditës Botërore kushtuar mbrojtjes së kafshëve – 4 Tetor, NP “Higjiena Komunale” – Shkup në periudhë prej 4 deri më 10 tetor të vitit 2018, do të organizojë ditë të hapura në...
134489993

Qyteti i Shkupit do të publikojë konkurs publik për subvencione për blerje të trotinetëve elektrikë

Qyteti i Shkupit këtë vit për herë të parë do të shpallë konkurs publik për subvencione për qytetarë për blerje të trotinetëve elektrikë. Autoritetet e qytetit nga buxheti i vet për këtë dedikim ndanë një milion denarë. “Qëllimi...
132973055

Grabitet një fëmijë në Shkup

Një fëmijë dhjetëvjeçar dje është grabitur në “Kej 13-të Nëntori” në Shkup. MPB-ja kumtoi se dje në ora 19:10 në Njësitin për informacione dhe komanda Shkup, G.M. (45) nga Shkupi ka denoncuar se ditën e njëjtë rreth...
99097985

Një vajzë është hedhur nga dritarja në një shkollë në Aerodrom

 Në stacionin policor Aerodrom E.C. (50) sot ka denoncuar se më 28 shtator në një shkollë në Aerodrom ka ndodhur dhunë. Siç kumtoi MPB-ja, është denoncuar se në periudhën nga ora 10:30 deri në orën 11.00 në një shkollë fillore...
134335517

Mas: Shkupi dhe Athina të vazhdojnë me zbatimin e marrëveshjes historike

Ministri i Punëve të Jashtme i Gjermanisë, Hajko Mas ju bëri thirrje Shkupit dhe Athinës, pas referendumit të së dielës në Maqedoni, të vazhdojnë me zbatimin e “marrëveshjes historike”. “Edhe pse shumica do të...
133699077

Një pjesë e Komunës Qendër nesër pa ujë

 Pa furnizim me ujë nesër nga ora 9 do të mesin konsumatorët e rrugëve “Kosturski heroi” deri në QT “Bunjakovec” në Komunën Qendër. Siç in formon QRMK-Shkup, ndërprerje është për shkak të defektit të...