Monday, 6 July 2020 | Lajme: 0

Shkup

01-520x390

Aksident i rëndë në Shkup, lëndohet një foshnje dhe nëna e tij

Disa janë të plagosur, duke përfshirë edhe një foshnje një aksident të rëndë në komunikacion që ndodhi pak para në “Ilindenasja” para shatërvanit në parkun e qytetit. Sipas dëshmitarëve okularë, makina humbi kontrollin dhe...
policia-1

Tragjedi: Një shkupjan i ri gjendet i vdekur në një hotel

Dje në ora 19.48 në Ndihmën e Shpejtë Mjekësore është paraqitur se në hotel në rrugën “Rruga e Kacanikut” ka një të vdekur, transmeton Almakos. Nga kontrolli është konstatuar se bëhet fjalë për personin K.N.(23) nga Shkupi. Me...
105782031

Incident në një vendvotim në komunën e Aerodromit, personi shoqërohet në polici

Një qytetar njëzetë e dyvjeçar i Shkupit sot e ka prishur rendin dhe qetësinë publike në vendvotimin në Shkollën Fillore “Lazo Angellovski” në komunën e Aerodromit. Ai ka ofenduar qytetarë dhe fizikisht i ka sulmuar nëpunësit...
tetova-dhe-shkupi-me-aj-euml-r-m-euml-t-euml-ndotur_hd-780x439

Qyteti i Shkupit fillon të luftojë me ndotjen e ajrit, rekomandohet të mos të dilet nga shtëpia

Qyteti i Shkupit si secilën vit fillon betejën me ndotjen e ajrit. Këtë vit, me siguri do të jetë shumë më herët për shkak që nga kjo periudhë ndotja e ajrit dyfish i tejkalon kufijtë ndërsa stacionet matëse tregojnë se dyfish...
98901179

Është gjuajtur me gurë treni në relacionin Veles-Shkup, nuk ka të lënduar

Persona të panjohur dje në mëngjes kanë goditur me gurë trenin i cili ka qarkulluar në relacionin Veles – Shkup. Nuk ka të lënduar. Siç kumtoi MPB, incidenti ka ndodhur në orën 07:05 gjatë hyrjes në Stacionin hekurudhor Shkup,...
Ambulanca-620x315-780x439

Shkelet me makinë një i moshuar në Shkup, ndërron jetë rrugës për spital

Një shkupjan 83-vjeçar ka vdekur dje pasi është përplasur nga një makinë e tipit “Volswagen Passat” në rrugën “Makedonska-Kosovska Brigada”. MPB sot informoi se i lënduari me makinën e Ndihmës së Shpejtë është transferuar...
132883679

Ekspozitë ndërkombëtare të oldtajmerëve nesër në Shkup

Ekspozita ndërkombëtare e oldtajmerëve do të mbahet nesër nga ora 9 e deri në 17 në rrugën “Mihail Cokov” afër Komunës Qendër. Ekspozita “Oldtajmer Revyja Shkup-Qendër 2018″ është organizuar nga ana e “Oldtajmer...
133145502

Të mundura ndërprerje të vogla në furnizimin me ujë në komunën Qendër për shkak të intervenimeve në rezervoarin Vodno

Shfrytëzuesit në komunën Qendër të hënën dhe të martën nga ora 9:00 është e mundur të kenë ndërprerje të vogla në furnizimin me ujë për shkak të pastrimit dhe klorimit të ujit në rezervoarin Vodno, që do ta realizojë një...
aksident

Dy viktima në 15 aksidente dje në Shkup

Një shofer dhe një këmbësor e kanë humbur jetën, dy persona kanë marrë lëndime të rënda, ndërsa 12 të tjerë kanë marrë lëndime të lehta, në gjithsej 15 aksidente që kanë ndodhur dje në Shkup. Pas masave dhe aktiviteteve...
114639265

Në Shkup dje 11 aksidente, karrotreci ka ngritur 62 automjete

Gjithsej 11 aksidente kanë ndodhur dje në rajonin e SPB Shkup, në të cilat gjashtë kanë marrë lëndime të lehta, ndërsa në tetë prej tyre është shkaktuar dëm material. Për tejkalimin e shpejtësisë së paraparë janë sanksionuar...