Thursday, 9 April 2020 | Lajme: 0

Shkup

101013308

Një person humbi jetën, ndërsa dy janë lënduar në një aksident në Shkup

Një tetëmbëdhjetëvjeçar nga Shkupi humbi jetën, ndërsa dy persona u lënduan në aksidentin rrugor që ndodhi mbrëmë në orën 02:27 minuta në rrugën “Magjistralia e Adriatikut” (Jadranska Magistrala) në Shkup. Siç citohet...
134472069 (1)

Regjistrohen dy zjarre në rajonin e Shkupit dhe një në Zvegor të Dellçevës

Gjatë ditës së djeshme janë regjistruar tre zjarre, nga të cilat dy në rajonin e Shkupit dhe një në Zvegor në rajonin e Dellçevës, të cilat sipas intervenimeve të brigadës për mbrojtje kundër zjarreve janë shkuar. Siç kumtoi...
rahje-750x430

Rahje e përgjakshme në Aerodrom, një person mbetet pavetëdije, gruaja e tij vrapon për ndihmë (Video)

Rrahje e përgjakshme u zhvillua sonte në Komunën e Aerodromit në Shkup. Në video duket se si një grup e organizuar sulmojnë personin që vozitën veturën Opel Astra dhe pas rahjes brutale, grupa largohet për te vetura që i priste diku...
134467691

Fillon paraqitja për maratonën e 15-të të Shkupi Viz Er

Paraqitja për pjesëmarrje  në maratonën e Shkupit të 15-të të Viz Er, që do të mbahet më 5 maj të vitit 2019 është hapur prej sot dhe do të zhvillohet në disa faza. Të paraqiturit në tre ditët e para, sot, nesër dhe pasnesër...
108663250

Janë përjashtuar 57 shoferë nga komunikacioni dje në Shkup

Gjithsej 57 shoferë janë përjashtuar nga komunikacioni pasi kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe prej shpejtësisë së lejuar, ndërsa tre të tjerë për shkak të drejtimit të automjetit nën ndikimin e alkoolit, ndërsa 12 të...
134466282

Në Vizbeg nga nëntori do të ndërtohet ujësjellës dhe kanalizim

Në zonën industriale Vizbeg në nëntor të këtij vitit do të fillojë ndërtimi i rrjetit të ujësjellësit dhe të kanalizimit, për çka do të investohen tetë milionë euro, paralajmëruan gjatë vizitës së sotme në këtë zonë,...
132542815

Diplomati francez Le Roa në Shkup

Ambasadori francez dhe ish i dërguar special i BE-së në vend në vitin 2001 – 2002, i cili shquhet si mik i Maqedonisë, Alen le Roa prej sot deri më 22 shtator do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë. Siç kumtuan...
134464121

Takim i kryetarit Xhaferi me ambasadorin Klemens Koja, shef i misionit të OSBE-së në Shkup

 Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi sot realizoi takim me shefin e porsaemëruar të Misionit të OSBE-së në Shkup, ambasadorin Klemens Koja. Xhaferi, siç kumtoi Kabineti i tij, ka potencuar  se e çmon...
zjarr-4-780x439

Ndërron jetë një zjarrfikës gjatë intervenimit në shuarjen e zjarrit në Shkup

Zjarrfikësi 47-vjeçar G.J nga Shkupi, dje ka ndërruar jetë pasi i është keqësuar gjendja shëndetësore, pasi ka marrë pjesë në shuarjen e zjarrit në afërsi të Qendrës tranzitore për të huaj. Zjarrfikësi me Ndihmën e Shpejtë...
134422403

Matës të shpejtësisë së qarkullimit në pesë shkolla të mesme në Shkup

Matës dixhitalë të shpejtësisë  do të vendosen në afërsi të pesë shkollave të mesme në Shkup. Qëllimi është rritja e vetëdijes së shoferëve dhe siguri më e madhe në komunikacion. Qyteti i Shkupit këta matës shpejtësie...