Thursday, 9 April 2020 | Lajme: 0

Shkup

115429460

Takim rajonal për avancimin e gjendjes së fëmijëve në Ballkanin Perëndimor dhe Turqi

 Mbrojtja e fëmijëve nga dhuna dhe për avancim të inkluzionit social të fëmijëve me pengesa do të jenë tema të takimit dyditor rajonal të përfaqësuesve nga Shqipëria, Kosova, BeH, Mali i Zi, Turqia, Serbia dhe Maqedonia që sot...
134462650

Sugareski dhe Kitanov do të bëjnë shqyrtimin e rikonstruimit të Qarkores së Shkupit

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Goran Sugareski dhe drejtori i Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore, Zoran Kitanov, sot do të shqyrtojnë rikonstruimin e Qarkores së Shkupit, në Stajkovc. Për rikonstruimin e Qarkores së Shkupit...
aksident

Vdes një grua, ndërsa vajza tre vjeçare lëndohet rëndë në aksidentin në bulevardin “Serbia”

Një grua gjashtëdhjetë e një vjeçare ka humbur jetën, ndërsa vajza tre vjeçare është lënduar rëndë mbrëmë kur në ta ka goditur furgon në bulevardin “Serbia” në Shkup. MPB ka bërë të ditur se reth orës 20:05...
134460905

Dimitrov u takua me shefin e ri të Misionit të OSBE-së në Shkup

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, sot u takua me Shefin e sapoemëruar të Misionit të OSBE-së në Shkup, ambasadorin Klemens Koja. Ministri Dimitrov, siç kumtoi MPJ, e ka potencuar rolin e...
134460846

Mediat greke për vizitën e Matis në Shkup

Për mbështetjen amerikane të referendumit dhe të Marrëveshjes së Prespës, por edhe për pohimet për ndikimin rus në Maqedoni, shkruajnë mediat greke pas vizitës së djeshme të Sekretarit Shtetëror amerikan të Mbrojtjes, Xhejms...
drita

Nesër pa rrymë pjesë nga më shumë Komuna të Shkupit

Për shkaqe teknike në rrjetin distributiv, nesër pa energji elektrike do të mbeten pjesë të komunës Qendër, Aerodrom, Saraj, Gjorçe Petrov, Studeniçan dhe Kisella Vodë. “Në periudhën prej orës 09:00 deri në 15:00 përdoruesit...
aksident-780x439

Në Shkup 12 aksidente trafiku, karrotreci largoi 52 automjete

Në gjithsej 12 aksidente trafiku që kanë ndodhur në 24 orët e fundit në rajonin e SPB Shkup në njërën e ka humbur jetën një njeri, lëndime të rënda trupore ka marrë një këmbësorë, ndërsa lëndime trupore një bashkudhëtar....
133890689

Donacion i aparateve për frymëmarrje për Klinikën e Fëmijëve Shkup

Donacion i aparateve mjekësore – ventilatorë për përdorim shtëpiak të dedikuara për një grup specifik të pacientëve të cilët kanë nevojë për ventilim të asistuar, e që mund të zbatohet edhe në kushte shtëpiake, do të...
133261572

Shefi i diplomacisë gjermane Mas në Shkup

 Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës Federale të Gjermanisë, Hajko Mas, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Naqedonisë me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov. Siç kumtoi...
Bit-Pazar-e1537174364434-780x439

Tregtarët ankohen për punimet e ngadalta në Bit Pazar të Shkupit

Ritmi i punimeve në Bit Pazar po ecën shumë ngadalë, thonë tregtarët. Sipas tyre edhe pse janë tejkaluar të gjitha afatet e caktuara për përfundimin e punimeve, të njëjtat vazhdojnë akoma. Shitësit në tregun e Bit Pazarit kërkojnë...