Thursday, 24 September 2020 | Lajme: 0

Shkup

aksident-1-780x439-1

Shkup, gjashtë aksidente me katër të lënduar

Katër persona kanë marrë lëndime të lehta trupore në gjashtë aksidentet që kanë ndodhur në 24 orët e kaluara në rajonin e SPB Shkup. Në tre aksidente është shkaktuar dëm material. Sipas MPB-së, policia ka gjobitur 68 vozitës...
Screenshot_1

Shkup, Sindikata e Qendrës Klinike e thërret ministrin Filipçe që menjëherë ta organizojë takimin e premtuar me kryeministrin

“Ky veprim i ynë është drejtuar kundër vendimit të autoriteteve të Bashkisë së Shkupit”, theksoi Goran Begoviq, kryetar i Sindikatës së Qendrës Klinike në grevën e sotme kundër vendimit për rritje të çmimit të parkingut...
aksident-1-780x439-1

Shkup, një person me lëndime të rënda trupore nga shtatë aksidente

Një shofer ka marrë lëndime të rënda trupore, dhe një person lëndime të lehta në shtatë aksidentet që kanë ndodhur 24 orët e fundit në Shkup. Në pesë aksidente është shkaktuar dëm material. Nga komunikacioni janë përjashtuar...
mpb-me-masa-disiplinore-ndaj-59-pun-euml-tor-euml-ve-t-euml-saj_hd-780x439

Policia gjeti armë dhe marihuanë në shtëpitë e disa shkupjanëve

Njësiti i tregtisë ilegale të SPB Shkup ka kryer kontrolle në shtëpitë e disa personave të Shkupit me qëllim zbulimin dhe konfirmimin e veprave penale “përpunim ilegal, tregi me armë dhe materieve shpërthyese” dhe “Tregti ilegale...
1-374-750x430 (1)

Edhe nesër Shkupi nën bllokadë të plotë, shkaku i protestës së VMRO-së

Për shkak të protestës së caktuar në qendër të qytetit të Shkupit, nesër prej ora 17 do të vendoset regjim i posaçëm i komunikacionit. Siç informojnë nga MPB, demonstruesit të cilët janë të organizuar nga ana e partisë politike...
studente-673x420

Prezantim i hulumtimit për shpenzimet e studentëve

Në Shkup sot do të prezantohen rezultatet nga hulumtimi “Sa dhe për çka shpenzon një student i Maqedonisë” i zbatuar prej një ekipi të Shoqatës së analistëve dhe hulumtuesve të rinj dhe Forumit rinor arsimor me mbështetje të...
aks

Aksident trafiku në Shkup, lëndohen tre persona

Dje rreth orës 07.15 është lajmëruar në polici se në rrugën “Metodija Andonov Cento” ka ndodhur një aksident trafiku midis veturës “Reno 19” me targa nga Shkupi e drejtuar nga L.T.(56) nga fshati Rashtak, Shkup dhe veturës...
Klinika-780x439

Shkup, protestë e të punësuarve në klinikat për shkak të shtrenjtimit të parkingut

Të punësuarit në Qendrën Klinike “Nëna Terezë” – Shkup, sot gjatë kohës së pushimit, mbajtën protestë në lidhje me vendimin e Këshillit të Bashkisë së Shkupit për rritjen e çmimit të kartave mujore për hapësirën e...
policia-mk-1

Arrestohet 20-vjeçari që e vrau gjyshen e tij në Draçevë

Mbrëmë në Draçevë të Shkupit në rrugën “Anton Dimitrov” ndodhi vrasje, ku 20-vjeçari A.R për shkaqe që deri tash nuk nuk dihen, e vrau gjyshen e tij, 66-vjeçaren G.N. Ministria e Punëve të Brendshme menjëherë mori masa për...
aeroporti-i-shkupit

Doganat, konfiskohen 80 mijë euro në Aeroportin e Shkupit

Në dy javët e fundit, shërbimi doganor i Maqedonisë zbuloi shumë raste të kontrabandimit të mallrave të ndryshme, duke ndaluar deviza, auto pjesë, elektromotorë, telefona celularë, material stomatologjik, pemë të freskëta, etj. Në...