Monday, 10 August 2020 | Lajme: 0

Shkup

Screenshot_1

Shkupi dje u shpall qyteti më i ndotur në Evropë, i pesti në botë

Dje, qyteti i Shkupit përsëri ishte në krye të listës të qyteteve më të ndotura në botë. Ueb faqja “AirVisual” që publikon listën e qyteteve më të ndotura, e vendosi qytetin e Shkupi në vendin e parë me ajrin më të ndotur...
aerodrom

Parandalohet kontrabandimi i dy kilogramëve kokainë në Aeroportin e Shkupit (Foto)

Në Aeroportin e Shkupit, Drejtoria Doganore në bashkëpunim me Ministrinë e Punëve të Brendshme, ka parandaluar tentimin për kontrabandim të lëndëve narkotike. Zyrtarët doganor kanë zbuluar rreth 2 kilogram kokainë. “Më 5.12.2018...
rruga-680x430

Rruga Shkup-Prishtinë, sot dhe nesër mbyllur për qarkullimin

Rruga magjistrale nga Kaçaniku deri në Han të Elezit, saktësisht deri te vendkalimi kufitar Bllacë midis Kosovës dhe Maqedonisë sot dhe nesër do të mbyllet për qarkullim për shkak të punimeve në autostradë “Arben Xhaferi” që ...
maqedonia-bllokon-780x439

“Maqedonia bllokon” paralajmëron bllokimin e udhëkryqeve në rrugët e Shkupit

Organizatat të bashkuara në “Maqedonia bllokon” të cilat kundërshtojnë ndryshimet kushtetuese kanë paralajmëruar se përveç bllokimit 24 orësh të hapësirës para Kuvendit, nga e premtja kanë paralajmëruar se do t’i zgjerojnë...
lopa-komunikacion-1-e1544007359484-780x439

Lopa shëtitet në bulevardin më të frekuentuar në Shkup (Foto)

Asfalti i ri në bulevardin “Aradhat Partizane”, “ka mirëpritur” edhe kafshët shtëpiake. Në bulevardin më të frekuentuar në Shkup, para qendrës tregtare “Porta Vllae” është parë edhe një lopë. Pjesëmarrësit në komunikacion...
100_4

Tre shkollat e komunës së Çairit nuk do të punojnë sot shkaku i ngrohjes

Komuna e Çairit njoftoi prindërit që as sot nuk do të punohet në shkollat fillore ‘Imsail Qemal’, ‘Vasil Glavinov’ dhe ‘7 marsi’ për shkak të mungesës së ngrohjes qendrore. Nga komuna e Çairit thonë se janë duke shqyrtuar...
ngrohje-750x430

Gjysma e Shkupit pa ngrohje qendrore

Për shkak të mungesës së ngrohjes qendrore nga ngrohtorja Shkup-Veri, katër shkolla fillore, tre çerdhe dhe shumë amvisëri në Komunën e Çairit mbeten pa ngrohje. Ndërsa mbetet pikëpyetje nëse deri nesër do të zgjidhet problemi...
Policia-MK-780x439

Krisma dhe vjedhje në një lagje të Shkupit

Dje në mbrëmje rreth orës 22:00 në një market në rrugën e “Dizhonit” në Shkup dy persona kanë kryer vjedhje ku janë kërcënuar dhe ne armë e çka kanë marr rreth 30.000 denarë, njoftojnë nga policia. Pas kësaj, siç deklarojnë...
aksident-ASHAM-e1543571741704-780x439

Aksident para Akademisë së Shkencave në Shkup, lëndohen katër persona

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në bulevardin “Krste Misirkov”, në kalimin e këmbësorëve përballë Akademisë së Shkencave. Në aksidentin në të cilin kanë marrë pjesë dy makina, katër persona...
Qendra-per-paralize-cerebrale-e1543423762585-780x439

Hapet Qendër e re për fëmijët me paralizë cerebrale në Shkup

Sot në Shkup është hapur Qendër e re për fëmijët me paralizë cerebrale. Kjo Qendër do të jetë me karakter të përkohshëm, derisa të ndërtohet e reja në lagjen Kapishtec. Prindërit e fëmijëve me paralizë cerebrale shpresojnë...