Monday, 10 August 2020 | Lajme: 0

Shkup

policia-mk-780x439

Në Shkup nesër regjim i veçantë i komunikacionit

Ministria e Punëve të Brendshme kumtoi se nesër për shkak të protestës së caktuar të VMRO-DPMNE-së do të ketë regjim të veçantë të komunikacionit në rajonin qendror të qytetit. “Nesër nga ora 17:00 është caktuar protestë...
aksident-5-750x430

Tetë aksidente në Shkup, gjashtë të lënduar

Një këmbësor ka marrë lëndime të rënda trupore, dhe pesë persona janë lënduar më lehtë në tetë aksidente që kanë ndodhur në 24 orët e fundit në rrethinën e Shkupit.Në tri aksidente është shkaktuar dëm material. Sipas...
Screenshot_1

Bie nga kati i tetë i ndërtesës, vdes punëtori 55-vjeçar në Shkup

Gjatë orës 08:30, mëngjesin e sotëm në rrugën “Londonska” në Shkup ka vdekur një punëtor në vendin e punës, njofton TV21. Sipas dëshmitarëve, i ndjeri 55- vjeçar me iniciale SH.B nga fshati Sveta Petka ka rënë nga kati i...
zjarr-n-euml-nj-euml-dyqan-ushqimor-n-euml-obiliq_hd-780x439

Digjet një restorant dhe një makinë nga një zjarr i madh në Shkup

Një restorant dhe një makinë këtë mëngjes janë djegur në një zjarr të madh në Shkup. Zjarrfikësit për dy orë kanë intervenuar në shuarjen e zjarrit, i cili kaploi restorantin ndërsa u përhap edhe tek makinat të cilat ishin...
zjarr-makina-780x439

Digjen dy vetura në Shkup

Në orët e mëngjesit, në afërsi të konviktit të studentëve “Goce Dellçev” në Shkup, është paraqitur se janë djegur vetura “Nisan Kashkan” me targa të Shkupit, pronë e J.E. (52) nga Shkupi, njoftojnë nga MPB. Nga zjarri...
zhdukje-750x430

Zhduket vajza e re nga Çairi, e kërkon vëllai i saj

Të enjten (22.11.2018) rreth orës 13 e 20 minuta, vëllau 26 vjeçar ka njoftuar policinë se është zhdukur motra e tij 17 vjeçare. Vajza është zhdukur rreth orës 10, kurse në polici rasti është denoncuar rreth orës 13 e 20 minuta,...
aksident-1-780x439-1

Dy të lënduar rëndë në pesë aksidente në Shkup

Dy persona kanë marrë lëndime të rënda trupore dhe tri me lëndime të lehta në pesë aksidentet që ndodhën gjatë 24 orëve në rrethinën e Shkupit. Në gjashtë aksidente është shkaktuar dëmi material. Sipas të dhënave të SPB...
Bashkia-e-Shkupit-780x439

Bashkia e Shkupit: Fillon mbledhja me forcë e taksave komunale

Nga Bashkia e Shkupit njoftojnë se në përputhje me dispozitat për mbledhjen me forcë të tatimit pronësor sipas Ligjit për tatim ka filluan një procedurë për mbledhjen me forcë të detyrimeve të papaguara në bazë të tarifës komunale...
Jane-Makraduli

Makraduli: Ndotja e ajrit në Shkup do të ulet për 50 për qind (Video)

Zv.ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Jani Makraduli, sot në konferencë për shtyp prezantoi planin dhe programin për uljen e ndotjes së ajrit në Maqedoni, duke thënë se zbatimi i tij do të jetë prioritet strategjik...
SKOPJE-EAST-GATE-780x439

Njihuni me partnerin e Skopje East Gate Mall në Maqedoni

Qendra më e madhe tregtare në Shkup dhe në Maqedoni, East Gate Mall, ka filluar dhënien e hapësirave me qira, ndërsa këtë proces do ta udhëheq “Cushman & Wakefield / FORTON MKA” East Gate Mall do të jetë qendra tregtare e...