Monday, 10 August 2020 | Lajme: 0

Shkup

thikë-780x439

Lëndohen dy persona me thika në Shkup

Dy persona janë lënduar me thika dje në mesditë të cilët janë shtruar në spitalin e Shkupit. Sipas policisë, sipas të dhënave, të dy kanë qenë të sulmuar nga ana e disa personave në rrugën Xhon Kenedi. SPB Shkup ka marr masa...
ryshfeti1-780x439

Shkup: Paditet inspektori i DAP-it, është kapur duke marrë ryshfet

Sektori për Punë të Brendshme në Shkup ka ngritur padi penale në Prokurori kundër inspektorit të Drejtorisë për të Ardhura Publike, i cili dje u arrestua nën dyshimet se ka marrë ryshfet. L.S (62) nga Shkupi dyshohet se gjatë detyrës...
Aleksandar-Palace

Breshëri plumbash në drejtim të hotelit “Aleksandar Palace”

Në Shkup rreth orës 3 të mëngjesit, disa plumba ishin shkrepur në drejtim të hotelit “Alexander Palace” në Shkup. Nuk ka të lënduar, janë dëmtuar disa dritare dhe fasada, njoftojnë nga Ministria e Brendshme. Sipas policisë,...
Parkingu-780x439

Shtrenjtohen parkingjet në Komunën Qendër

Ndërmarrja publike për parkingje publike “Parkingje në Komunën Qendër” e ndryshoi ndarjen zonale të vendeve të parkimit në të frekuentuara. Në të ardhmen, parkingjet në “Lagja e Dibrës”, nga zona 1 do të kalojnë në 01,...
dheu

Rrëshqitje dheu në rrugën Shkup-Veles, trafiku zhvillohet në një korsi

Në aksin rrugor Shkup-Veles para pikës pagesore të Sopotit për shkak të rrëshqitjes së dheut trafiku po zhvillohet në një korsi në një gjatësi prej 200 metrave, informon Lidhja Auto Moto e Maqedonisë në raportin e sotëm për gjendjen...
Ndotja-e-ajrit-në-Shkup-780x439

Ndotja e madhe e ajrit në Shkup

Aplikacioni “Ajri im”, i cili njofton për tregon për ndotjen e ajrit në Maqedoni, sot që nga mëngjesi deri më tani tregon grimcat e pabesueshme 1999 PM në ajër në Gjorçe Petrov. Nga gjashtë instrumentet për matjen e grimcave...
ndotja

Mbrëmë Shkupi qyteti i gjashtë më i ndotur në botë

Aplikacionet globale për ndjekjen e ndotjes së ajrit, mbrëmë e rradhitën Shkupin në vendin e gjashtë në listën e vendeve më të ndotura në botë. Vendi më i ndotur sipas njësive matëse ishte tek vendi i quajtur “Rektorat” ...
Klinika-e-Femijeve-MK-780x439

Zjarr në Klinikën e Fëmijëve në Kozle të Shkupit

Zjarr ka shpërthyer në Klinikën e Fëmijëve për Sëmundje të Mushkërive në Kozle të Shkupit. Në terren kanë dalur ekipe të zjarrfikësve. Zjarri ka kapluar pjesën e çatisë, ndërsa sipas informacioneve të para zjarri ka shpërthyer...
Shkupi-780x439

Bashkia e Shkupit me thirrje publike për furnizim të amvisërive me peleta

Bashkia e Shkupit shpalli thirrje publike për kompensimin e një pjese të shpenzimeve të qytetarëve në rajonin e Bashkisë së Shkupit për furnizimin e peletave. Siç kumtojnë nga Bashkia e Shkupit, me qëllim që t’i stimulojë qytetarët...
shishov2

Shkollat në Saraj gati për dimër, nxënësit do të ngrohen me nxemje qendrore (FOTO)

Dy Shkollat periferike “Sami Frashëri”, në vendbanimin Shishovë dhe “Bedri Tair”, Sfillare e Epërme, në prag të fillimit të sezonit të dimërit janë instaluar sistemi I nxehjes qendrore, nga ana e Komunës së Sarajit. Kryetari...