Monday, 10 August 2020 | Lajme: 0

Shkup

Shkupi-780x439

Rritet numri i gjobave ndaj ndotësve në Shkup

“Seriozisht kemi intensifikuar aktivitet e shërbimeve inspektoriale dhe në shtator janë shqiptuar 132 gjoba gjatë kontrollorë dhe mbikëqyrjes së kapaciteteve që punojnë me B licencë dhe që janë në kompetencë tonë, gjatë kontrolleve...
policia-mk-1

Plaçkitet “Dërgesa e shpejtë” në Aerodrom

Plaçkitësit kanë marrë 680.000 denarë nga hapësirat e firmës “Dërgesë e shpejtë” në lagjen Aerodrom. Sektori i Punëve të Brendshme Shkup, deri te Prokuroria Themelore Publike në Shkup, parashtroi padi penale kundër A.R (33)...
Aksident-foto-1-1-735x400-780x439

Aksident mes një makine dhe autobusi në Shkup, lëndohen dy persona

Dy persona janë lënduar në një aksident trafiku, që ka ndodhur mes një makine dhe autobusi. Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur dje rreth orës 18:50 në udhëkryqin e rrugës “Kuzman Shapkarev” me rrugën “Boris Sarafov”. “Në...
zjarr-ilustrim_1540822319-6959989

Zjarr në burgun e Shkupit, ka të lënduar

TV21 mëson se tre të burgosur dhe një polic kanë ngelur të lënduar si pasojë e zjarrit i cili ka kapluar një pjesë të burgut të Shutkës në Maqedoni. Thuhet se është djegur një dhomë në hapësirën e burgut, pas çka ka reaguar...
bez-stru-a

Pjesë të Karposhit, Studeniçanit, Petrovecit, Butelit dhe Gazi Babës nesër pa energji elektrike

Një pjesë e shfrytëzuesve nga fshati Moranë e Shkupit nesër prej orës 9 deri në orën 15 të jenë pa energji elektrike. Në periudhën prej orës 8:30 deri në orën 14:30 pa energji elektrike do të jenë shfrytëzuesit e firmave “Fokus”,...
energji-780x439

Nesër pa rrymë një pjesë e disa komunave të Shkupit

Pjesë të Komunave të Karposhit, Studeniçanit, Gazi Babës, Ilindenit, Sarajit dhe Kisella Vodës nesër për një kohë të caktuar gjatë ditës nuk do të kenë rrymë për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin elektrik përçues. Pa...
pozhar-zgrada

Zjarr në një banesë në lagjen “Prolet” të Shkupit

Një zjarr shpërtheu paradite në një banesë në rrugën “Nikolla Karev” në lagjen “Prolet” (Pranvera), njofton MIA. Nga Njësia Zjarrfikëse Territoriale e Qytetit të Shkupit informojnë se zjarri është raportuar rreth orës...
aksident

Shkup, dhjetë aksidente trafiku, pesë persona të lënduar

Dje në Shkup kanë ndodhur 10 aksidente komunikacioni. Në pesë prej tyre pesë persona kanë marrë lëndime trupore, ndërsa në pesë aksidente është shkaktuar dëm material. Nga SPB Shkup informojnë se gjatë ditës së djeshme policia...
administrata-780x439

Konferencë për pengesat bashkëkohore të administratës publike në Shkup

Nën organizimin e Qendrës për shërbime shtetërore nga Astana, së bashku me Ministrinë për Shoqërinë Informatike dhe Administratën sot dhe nesër në Shkup do të mbahet konferencë me temë “Pengesat bashkëkohore në administratën...
foshnja-750x430

Lind një bebe në Shkup, nëna zhduket menjëherë

Një grua ka lindur fëmiun në banesën e vetë në rrugën “Metodija Shatorov Sharllo” në lagjen Aerodrom të Shkupit, e më pas është zhdukur, dëshmojnë fqinjët e saj. Rasti është denoncuar në polici, e cila ka arritur te ndërtesa...