Monday, 10 August 2020 | Lajme: 0

Shkup

mpb-me-masa-disiplinore-ndaj-59-pun-euml-tor-euml-ve-t-euml-saj_hd-780x439

Goditet me makinë një i moshuar në Shkup

Një person i moshës 70-vjeçare nga Shkupi është lënduar rëndë pasi është goditur nga një makinë e tipit “Seat” Siç njoftojnë nga MPB, aksidenti ka ndodhur në udhëkryqin e rrugës “Aleksandër Urdarevski” me rrugën “Dushko...
aksident-780x439

Tre persona të lënduar në aksidente trafiku në Shkup

Tre persona kanë marrë lëndime të rënda në tre nga gjithsej 16 aksidente komunikacioni që gjatë dy ditëve të ardhshme kanë ndodhur në Shkup. Në 12 aksidente nëntë persona kanë marrë lëndime të lehta, ndërsa në katër aksidente...
Policia-logo-mk-780x439

Në Shkup 14 aksidente trafiku, nëntë persona të lënduar

Nëntë persona janë lënduar më lehtë në gjithsej 14 aksidente trafiku që dje kanë ndodhur në rajonin e Qytetit të Shkupit. Në shtatë prej aksidenteve janë regjistruar vetëm dëme materiale. Sipas raportit të policisë nga SPB...
taksi-750x430

Grabitet një taksist në Shkup

Një taksist 60-të vjeçar mbrëmë në polici ka denoncuar se është grabitur nga dy persona të panjohur. Siç kumtoi MPB, mbrëmë në orën 21:00 në SPB Shkup, S.K. (60) nga Shkupi ka denoncuar se drejtpërdrejtë para lajmërimit në...
policia-logo-mk-780x439-161939-185206-696x392

Shtatë fatkeqësi rrugore dje në Shkup, automjeti i posaçëm ka mënjanuar 72 automjete

Dy persona kanë pësuar lëndime më të lehta trupore në gjithsejt shtatë fatkeqësi rrugore që ndodhën në rajonin e Qytetit të Shkupit, Në pesë fatkeqësi është regjistruar vetëm dëm material. Sipas raportit policor të SPB Shkup,...
seanc

Seanca të reja për “Titanik” dhe “Titanik 3”

Në Gjykatën penale për sot janë caktuar seanca të reja për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike “Titanik” dhe “Titanik 3”. Seanca për lëndën “Titanik” për parregullsitë zgjedhore duhet të vazhdojë me dëgjimin e...
vjedhje-me-arme

Një grabitës në zyrën e “Postës së shpejtë” në Shkup ka marrë 680.000 denarë

Një autor i panjohur dje ka kryer grabitje në zyrën e “Postës së shpejtë” në bulevardin “Jane Sandanski” në Shkup. Siç kumtoi MPB-ja, grabitja është kryer rreth orës 7:00, kur autori me kërcënim me armë nga e punësuara...
99557208

Një shofer e ka përplasur këmbësorin në udhëkryq të Shkupit pas çka ka ikur nga vendi i ngjarjes

Në udhëkryqin mes rrugës “Luka Gerov” dhe “Mark Tuen” në Shkup dje një automjet i panjohur i drejtuar nga shofer i panjohur është përplasur në këmbësorin S.S. (58) nga Probishtipi, pas çka ka ikur nga vendi...
autobus-1

NPQ Shkup i heq linjat sezonale 58 dhe 69

NPQ Shkup kumtoi se prej të premtes (19.10.2018) hiqen linjat sezonale 58 (Qendra transportuese – Jabollc, Breznica e Re) dhe 69 (Qendra transportuese – Dilve, Bllaca e Katllanovës, Kozhlle). Linjat 58 dhe 69 janë sezonale dhe funksionimi...
132357105

Kallëzim penal për një shkupjan i dyshuar për vjedhje

Sektori për Punë të Brendshme në Shkup deri te Prokuroria publike ka ngritur kallëzim penal kundër S.P (32) nga Shkupi i cili akuzohet se ka kryer grabitje në një farmaci me përfitim të paligjshëm pronësor prej rreth 35 mijë denarë. I...