Monday, 10 August 2020 | Lajme: 0

Shkup

rryma-2-750x430

Nesër pa energji elektrike disa komuna të Shkupit

Për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin elektro-shpërndarës, pa energji elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave  Kisella Vodë, Çuçer Sandevë dhe Studeniçan. Në periudhën prej orës 08:30 e deri në orën 12:00...
134510672

Hapet kopshti i parë shkollor ku fëmijët vetë do të prodhojnë ushqim

Si të prodhohet ushqim pa mos u dëmtuar mjedisi i jetesës, të ulen hedhurinat dhe të fitohen vese të reja më të shëndetshme të ushqimit, do të mësojnë fëmijët e e Bardovcit të Shkupit në kopshtin e parë shkollor që u hap sot...
112297179

Dy këmbësorë janë lënduar rëndë në fatkeqësi rrugore në Shkup

Dy këmbësorë janë lënduar më rëndë, ndërsa gjashtë të tjerë më lehtë në shtatë fatkeqësi rrugore që ndodhën gjatë 24 orëve të fundit në rajonin e Qytetit të Shkupit. Në tre fatkeqësi është shkaktuar vetëm dëm material. Sipas...
134505698

Një motoçiklist e ka humbur jetën, tre persona janë lënduar rëndë në 29 aksidente trafiku në Shkup

Një drejtuesi i motoçikletës e ka humbur jetën, tre persona kanë marrë lëndime të rënda, ndërsa 14 lëndime më të lehta në gjithsej 29 aksidente rrugore që kanë ndodhur gjatë fundjavës së kaluar në rajonin e Qytetit të Shkupit....
119904371

Katër të lënduar në një rrahje pas aksidentit në rr. “Metodia Andonov Çento” në Shkup

 Katër persona kanë marrë lëndime të lehta mbrëmë  rreth orës 21.30  pasi që pas një aksidenti  mes dy automjeteve në rrugën “Metodija Andonov Çento” në Shkup ka ardhur deri te debati verbal dhe qërim i hesapeve...
134504310

Ekspozitë e pazakontë të oldtajmerëve të dielën në Shkup

 Rreth 50 oldtajmerë luksoz dhe të pazakontë dhe 20 motoçikleta do të jenë pjesë e „Skopje Classic Day“ 2018 që do të mbahet të dielën në vendin afër aeroplanit në Komunën e Aerodromit. Mes tyre do të ketë edhe rreth 10...
133610490

Një këmbësore është goditur nga një çiklist

Një këmbësore është lënduar pasi dje atë e ka goditur një biçikletë në rrugën “Revolucioni Popullor” në Kumanovë. Siç informon MPB-ja, dje në orën 19:15 ishte denoncuar se një biçikletë e drejtuar nga M.K. (18)...
134499365

Hapet Panairi i Mobilieve, rreth 70 ekspozues dhe mbi 150 brende

Prej sot e deri të dielën në kompleksin e VIP arenës “Boris Trajkovski” po mbahet Panairi i 44-t i Mobilieve ku qytetarët do të mund të shohin trendet më të reja në prodhimin e mobilieve. Do të prezantohen rreth 70 ekspozues...
133935741

Shumë fshatra dhe lagje të Shkupit nesër pa energji elektrike

Një pjesë e shfrytëzuesve të fshatrave Banjani, Çuper dhe Sandevë nesër nga ora 8:00 deri në orën 15:00 do të mbesin pa energji elektrike. Në periudhën nga ora 8:40 deri në orën 14:00 nesër pa energji elektrike do të jenë shfrytëzuesit...
99570904

Gjashtë persona janë lënduar më lehtë në nëntë aksidente në Shkup

Gjashtë persona janë lënduar më lehtë në nëntë aksidente gjatë 24 orëve të kaluara në Shkup. Prej tyre, në tre ka pasur persona të lënduar, ndërsa në tre është shkaktuar dëm material. Nga SPB informojnë se gjatë ditës...