Thursday, 28 January 2021 | Lajme: 0

Feja Islame

xhinët

Ja si nxirren xhinët nga trupi i njeriut (VIDEO)

Në YouTube është publikuar një video ku shihet se si i hiqet djalli nga trupi një njeriu që nuk dallohet nëse është mashkull apo femër për shkak se është i mbuluar me pëlhurë të bardhë. Teologu reciton në gjuhën arabe, kurse...
kuptimijetes

Cili është qëllimi i jetës!?

<
bashkim aliu

VENDIMI I TRETË: PËRKITAZI ME KOHËT E NAMAZEVE DHE AGJËRIMIN NË VENDET E POLEVE

LIGA E BOTËS ISLAME-RABITATU-L-A’LEMI-L-ISLAMI AKADEMIA E FIKHUT ISLAM     VENDIMET E SESIONIT TË PESTË, I MBAJTUR PREJ 8 DERI MË 16 REBIU-L-AHIR 1402H     VENDIMI I TRETË   PËRKITAZI ME KOHËT E NAMAZEVE DHE AGJËRIMIN NË VENDET...
bashkim aliu

Hoxhë Mr. Bashkim Aliu – Kurbani apo sadakaja ?

shefqet krasniqi

ISLAMI FE E MESATARES – KJO ËSHTË AJO ÇKA PREDIKOJMË

Dr. Shefqet KRASNIQI Falë kësaj mesatareje kjo fe arriti t’i përshtatet çdo vendi dhe çdo kohe, që nga koha kur filloi shpallja hyjnore në shkretëtirat e Arabisë…. e deri më sot kur njerëzit kanë arritur të shkojnë në...
shej kardavi

Urdhër arresti ndaj Shejh Kardavit

Kryeprokurori i Egjiptit ka lëshuar një urdhër arresti për dijetarin mysliman Shejh Jusuf al-Kardavi, njoftojnë raportet e mediave. Dijetari i njohur i cili jeton dhe vepron në Katar akuzohet për gjoja se “nxitje të vrasjes së ushtarëve...
taip erdogan

Erdogan është një mysliman i mirë prandaj duan ta vrasin

Erdogan është një mysliman i mirë që e donë popullin dhe vatanin e vetë dhe një lider i “madh”  Dr. Zakir Naik, dijetarë i fesë Islame, ka deklaruar në “Peace tv” se “kryeministri i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan është...
sulltan sulejman

Arkeologët nga Hungaria gjejnë zemrën e Sulltan Sulejmanit

Sulltani ka vdekur në Sigetu (1566) deri sa ushtria e tij e ka rrethakuar kalanë të cilën e kanë mbrojtur vendasit  hungarezët dhe kroatët  nën udhëheqjen e Nikola Zrisnki. Vdekjen e tij e kanë fshehur nga ushtria e turke plotë...
xhihad

Dërgon djalin në shkollë me fanelle të shkruar : “Xhihadi, lindur 11 shtator, unë jam bomba” (FOTO)

Gruaja nga Franca që e dërgoj në shkollë fëmijën e saj tre vjeçar  ku kishte  shkruar “ Unë jam bomba”  dhe “Xhihadi, lindur me 11 shtator” të premten është dënuar nga gjykata me burg. Bouchra Bagour është arsyetuar...
sirija

Një Luan i vogël nga Egjipti thërret Ezanin mes Plumbave