Tuesday, 28 September 2021 | Lajme: 0

Intervista

gruevski-4

Intervistë e Nikolla Gruevskit për “Gazetën Express” : Rrëfimi im për shqiptarët dhe roli i Soros-it në Maqedoni

Kjo është intervista e parë e liderit më të fuqishëm politik në Maqedoni, Nikola Gruevski, për një medium shqiptar, në këto 10 vjetët e fundit. Intervista është realizuar nga  Berat Buzhala një nga gazetarët më të shquar të...
akt216-gruevski-narod-sobir-740x320

Intervistë e Nikolla Gruevskit: Sektori civil nuk guxon të mbetet në duart e Sorosit

Prapa nesh mbeti një vit plot me prova të rënda personale dhe kombëtare – me kë, si dhe në çfarë vendi do të jetojmë. Do të ekzistojmë për brezat e ardhshëm, apo do të bëhemi një leksion në librat e historisë. Qytetarët...
bashkim_3

Bashkim Tropojani shqiptari nga Shkupi, që po çmend botën e filmit botërorë (Intervistë)

Bashkim Topojani është djali i cili jeton dhe vepron në Belgjikë, por është nga Shkupi. Bashkim Topojani, si valltarë i muzikës moderne ka marrë vendin e parë në botë, ndërsa tani ka filluar jetën e filmit, ku po ecë me hapa të...
JusufGervalla

Intervistë e rrallë e Jusuf Gërvallës: Qëllimi i gjithë shqiptarëve është bashkimi i Kosovës me Shqipërinë

Më 1946 Jugosllavia e ndaloi përdorimin e flamurit shqiptar në emër të “Internacionalizmit Proletar”. Më 1968 në Kosovë pati trazira studentore, të cilat vërtetë kanë arritur ca suksese. Gazeta alternativa politike e Berlinit...
adelina-ismaili

Intervistë e rrallë e Adelina Ismailit: Në çdo shpi nga shtatë-tetë fëmijë s’kam nevojë as për mafi (Video)

Kjo është intervista e dhënë gjatë vitit 1991 e këngëtares Adelina Ismaili. Ajo gjatë kësaj interviste fletë për jetën e saj, modën dhe këngën. Për më shumë shikojeni Videon.
Kryeministri-i-ardhshem-Edi-Rama-640x426

Edi Rama: Jam katolik, fëmijët e parë i kam ortodoksë, gruan e kam myslimane

Edi Rama ka treguar se është katolik. Gjyshin e kishte pasur ortodoks, babanë katolik, gruan e ka myslimane, fëmijët e parë ortodoks kurse djalin ë vogël katolik. -Unë jam katolik se gjyshja ime donte të isha katolik edhe pse burri...
ssss

Rrëfimi tronditës i 17-vjeçares që mbahet skllave nga ISIS

Çfarë më bënë? Kam shumë turp ta tregoj por nuk di as fjalët si ta përshkruaj martirizimin tim. Por, lutem që vuajtjet e mia dhe të mikeve të mia të largohen”. “Mayat”, do ta quajmë kështu, është 17 vjeçe por ka zërin...
timthumb (2)

Vildane Zeneli: Milionerët i ndërrojnë modelet si të brendshmet

E bukura Vildane Zeneli bëhet edhe më e suksesshme me kalimin e kohës. Ndër fotomodelet më të preferuara në Amerikë, ajo ka kaluar një verë të mbushur me set-e fotografike, duke pozuar për linjat më të njohura të rrobave të banjës....
rita

Rita Ora: Si e binda Jay Z se kam talent për t’u bërë yll

Nga një vajzë e thjeshtë, e larguar në moshë të re drejt Britanisë së Madhe, në një super yll muzikor, që sot e njeh gjithë bota. Rita Ora vjen në një rrëfim të fundit për revistat londineze për rrugën që ka ndjekur deri...
bigi4

Big Mama së shpejti me një hit vere tejet special (Intervistë-Republika Shqip)

Republika Shqip: Ku mbeti dashuria, një këngë ritmike dhe me një videoklip mjaft interesant ,gjithmon e veçant në stil Bigi, me kë bashkpunuat për këtë videoklip? Big Mama: Videoklipi u bë kohë që qëndron në treg, jam shumë e...