Sunday, 12 July 2020 | Lajme: 0

Intervista

rexhail

Dr Rexhail Ramadani: Todorov s’mund ti kthejë mjekët në Maqedoni pasi s’ka kushte por vetëm presione

Sistemi shëndetsor në Maqedoni është në prag të kolapsit dhe as mjekët dhe as pacientët nuk janë të kënaqur shprehet midis tjerash doktor Rexhail Ramadani për portalin Republika Shqip. Ai para një viti ka shkuar në Gjermani. Tani...
blerim destani1

Destani: Jam besimtar

Blerim Destani është një ndër aktorët më të përfolur, i njohur jo vetëm për karrierën e tij si aktor, por edhe për jetën e tij private. Kulmin e famës në trojet shqiptare, Blerimi e arriti me filmin “Koha e Kometës”, dhe...
DSC04794

Retrospektiva e Bllacës: Si u bllokua, dhe cili ishte roli i lëvizjes qytetare në debllokimin e sajë

Bllokomi i rrugës, dhe i pikës kufitare në Bllacë ndodhi ashtu si ndodhi, dikush shfrytëzoj atë për të përfituar politikisht nga rasti, ndërsa dikush u interesuar për pamjen reale të qytetarëve.  Sikur të flitet për atë se çka...
bleona qereti

Bleona: Po të mos provoja Hollivudin, do isha me serume në spital

Dëshiron që të arrijë qiellin, megjithëse këmbët i ka gjithmonë në tokë… Bleona Qereti, ylli i skenës shqiptare ka vënë një bast me veten: ose ia del të arrijë famën në Amerikë, ose vdes duke u përpjekur pa asnjë cent...
fatmir izairi

Kryetari Fatmir Izari shprehet : Me përgjegjësi të plotë them se unë si doktor e kam gjetur ilaçin dhe jam duke e shëruar Komunën e Zhelinës

Intervistoi :  Vullnet Dauti Shqip.republika : Menjëherë pasi fituat zgjedhjet lokale filluat me punë për realizimin e projekteve vitale. Deri më tani sa projekte keni filluar dhe sa prej tyre keni përfunduar. Fatmir Izairi : Është...
shkendije

Shkëndije Mujaj, myslimane e devotshme, edhe pse e rritur në familje krishtere

Shkëndije Mujaj di vërtetë të befasoj opinionin. Sa e shohim në poza shumë provokuese dhe gati tërësisht e zhveshur, e saj e mbuluar tërësisisht si një pjesëtare e përkushtuar e fesë islame. Së fundmi ajo përshëndetjet e zakonshme...
avaz

Srebrenicë, tregim i Muhizina Omeroviç: Rrugëtarë drejtë vdekjes

“Zoti më  shpëtoi dhe më la në mesin e të gjallëve ku shumë njerëz  të mirë të cilët u nisën për në Tuzl u vranë. Kjo më obligon që të flasë dhe të dëshmoj për atë që kamë parë dhe për atë çdo ditë e falënderoj...
zudi xhelili1

Zudi Xhelili : Puna e ndershme, nuk të dëmton asnjëherë

Shqip.Republika : Jeni lindur dhe rritur në Reçan të Gostivarit pjesën tjetër në qytet. Na flitini më shumë për jetën tuaj. Zudi Xhelili : Siç thatë edhe ju jam i lindur në fshatin Reçan. Pra sot jam 52 vjeçar. Shkollimin fillorë...
417928_650773538270028_655296637_n

Arben Llalla : PDIU është parti kombëtare e cila do të kontribuoj për shqiptarët në të gjithë trevat e Ballkanit

Në Shqipëri janë duke u zhvilluar mitingjet e partive politike, pasi me 25 qershor do të votohet për zgjedhjen e deputetëve të rinj në parlamentin shqiptarë. Në radhët e partisë së PDIU-së bënë pjesë edhe historiani Arben Llalla...
aulona

Aulonën tingujt e muzikës e shoqërojnë nga fëmijëria

Aulona Limani lindi më 20 dhjetor 1999 në Kumanovë të R.së Maqedonisë. Qysh në moshën 3 vjecare ,prindërit e saj panë talentin që kishte dhe filluan të meren me të më me seriozitet . Mund të na thoni shkurtimisht se kur i jeni...