Tuesday, 28 September 2021 | Lajme: 0

Opinion

sulejman-rexhepi

Çdo terrorist nuk është musliman

Fakti se disa terroristë ose organizata terroriste e prezentojnë veten sikur janë të motivuar për veprat e tyre nga një fe e caktuar, nga dashuria për një komb ose për një ideologji të caktuar,vetëm dëshmon se ata e keqpërdorin...
12011157_531200877055505_667114810544605073_n

Kurbanat e hekurudhave

Bashkim Aliu   Nuk është e pazakontë që, këto disa vite të fundit, muslimanët të presin me ankth edhe festat, ngase zhvillimet në vendet muslimane, të bëjnë të tërqethesh dhe të mendosh se çdo ditë e re që vjen, sjell...
Artan Grubi

Dilema Hamletiane

Hamendësimet e Princit Hamlet në një periudhë të reflektimit mbi padrejtësitë e jetës krijuan frazën Dilema Hamletiane që nënkupton nevojën për vendime të vështira qoftë edhe atëherë kur alternativa mund të jetë edhe më...
Flakron Bexheti

Tetova e ndotur dhe e heshtur

Sot  është e pamundur të takohesh me dikend dhe t’i shmangesh bisedës për ajrin e ndotur të Tetovës dhe rrethinës së saj. Ndotja e këtij vendbanimi që dikur ishte sinonim i qytetit më  të pastër që diti ta krijojë vetën...
Arianit1-546x330

Zgërdhierja e Ministrave…

28 Nëntori ka qenë gjithmonë një nga ditët më të dashura për të gjithë shqiptarët, sepse kjo festë i bashkon ata, kudo që të ndodhen. Flamuri kuq e zi, muzika e bukur shqipe, urimet për këtë ditë të shenjtë për ne; të gjithë...
Andi Bushati

Rama i merr borxh dronin të vëllait. E lëshon mbi Beograd

Edi Rama e ka fituar sot 3 me 0 ndeshjen përballë homologut të tij Vuçiç, jo vetëm për shkak të tij, por për shkak të popullit tolerant dhe pa paranoja që Rama përfaqëson. Ai e ka sfiduar mëse njëherë kryeministrin serb, duke...
Venhar Ramadani

Kallashi

Shkruan: Venhar Ramadani Më vjen shumë keq pasi në këtë shkrim nuk do të lexoni për atë që po paragjykoni se kam shkruar. Ky shkrim është për shqiptarët dhe për shpikjen e Mikhail Kallashnikov, automatikun kallashnikov që shqiptarët...
Dr._Shefqet_Krasniqi_1

Djegia dhe provokimi janë mjete dhunë e jo paqeje

Dr. Shefqet Krasniqi Është vërtetë qesharake por edhe ironike tek sheh disa media tona tek reklamojnë një grup të rinjsh tanë, të ashtuquajtur të rinjtë (lexo: të manipuluar) e PDK-ës tek dogjën disa pankarta kinse simbolikë...
feet-orgy-by-0-pirate-0

Plas orgjia në Tiranë: Reklama çiftesh për tu këmbyer

Dikur, bëhej kështu: djali e studionte, i’a vinte syrin vajzës, e më pas e ndiqte nga mbrapa këmba- këmbës. Nuk ndahej derisa…vajza pranonte…të bënte një bisedë me të. Fundja, të gjithë thoshin se ai është djalë i mirë,...
Azem-620x330

Ziadin pushteti të verboi

Azem Sadiku Ziadin Sela, që nga dita e parë kur u bëre kryetar komune tu rrit aq shumë mendja sa të vinte rëndë edhe me u përshëndetë me njerëzit. Një thënje e urtë thotë “Ata që jan kryelartë as Zoti nuk i don”. Edhe unë...