Thursday, 24 September 2020 | Lajme: 0

Opinion

opinione-majlinda_bregasi__1__209540155

Ne kurvat e gjimnazit

      Majlinda BREGASI   Po, ne ishim të gjitha kurva, edhe pse shumica ishim të virgjëra. Madje edhe Anila, fqinja dhe shoqja ime e bankës, që ende nuk i kishin ardhur menstruacionet, ishte kurvë. Dikush e kishte...
Fatmir-620x330

Opinion: Me prane BDI-se, Me prane Shqiperise e me prane Europes!

  Bashkimi Demokratik per Integrim eshte subjek politikt i cili ne vete krijimin dhe krijimitarine tij buron dhe rrjedh nga vete trashegimia e tradites kombetare, kontributit te luftes dhe politik-berjen strategjike ne avancimin akoma...
10268169_754768917896431_1010141179_n

Gruevski investoi në Sllupçan më shumë se Ali Ahmeti

  Hadi Osmani Dëgjova me shumë vëmendje video klipin ku kryeministri Nikolla Gruevski ju drejtua shqiptarëve duke numëruar të arriturat e Qeverisë dhe partisë së tij, me theks të veçantë investimet në zonat e banuara me shqiptarë....
Arben1-620x330

PDSH-së duhet ti jepet shansi për të qeverisur si dikur PPD-së dhe BDI-së

  “Nëse do lexojmë deklaratat e dy liderëve të partive shqiptare z.Ali Ahmetit dhe z.Menduh Thaçi, mendoj se PDSH do të jetë pjesë e qeverisë, kjo fal marrëveshjeve dhe respektimit të rregullave të lojës. Deklarata e Ali...
hoxha

Hoxha i Sanxhakut kërkon rrënjët ilire

Nga Gani MEHMETAJ – Hoxha i Pazarit të Ri të Sanxhakut, krahinë shqiptare të cilin ngadalë po e mbulon muzgu i shkombëtarizimit me emocionoi, gati me nxiti të qajë, sepse e ndjeja dhimbjen e thirrjen e tij, e ndjeja vetminë gërryese...
flakron_838539098

Opinion: Facebook-u, Twitter-i dhe fushata elektorale

      Shkruan: Flakron Bexheti Qasja politike në raport me informimin publik, tanimë ka ndryshuar. Kohë më parë, subjektet politike mobilizimin e tyre elektoral e bënin edhe përmes afisheve të ndryshme, të ngjitura nëpër...
1623570_682661628462802_539312800_n

Opinion: Mos ua nënçmoni shqiptarëve intelegjencën

    Shkruan: Eroll Abdiu Të kesh programin tënd, të ndryshëm nga të tjerët, është sa logjike aq edhe e drejtë dhe demokratike. Të mos pajtohesh me programet e të tjerëve është po aq e logjikshme, po aq e drejtë dhe...
83AF7C7E557BDF6E882807C2C3F676EE

Për Bujar Osmanin, Ali Ahmetin dhe të tjerët që nuk e dinë ç’është shtetformësia

  Shkruan: Artan Dika, nënkryetar i RDK-së Në terminologjinë juridike fjalët kanë kuptim të përcaktuar saktë. Aty nuk lejohen manipulime apo përkufizime individuale si t’ja marrë mendja secilit, siç bëjnë zakonisht shqiptarët....
SAMI-NEZA

Opinion: Skema e Ali Ahmetit

  SAMI NEZA   Ali Ahmeti duket se po ia del të provokojë zgjedhje të parakohshme parlamentare, pasi koalicioni i partive maqedonase në pushtet nuk pranoi kërkesën e tij për një president konsensual. Zgjedhjet parlamentare...
ngjela

Kryeministri frikacak, e do Shqipërinë por urren shqiptarët

Nga Spartak Ngjela,  Bukuria femërore është sekreti i suksesit ne art; intelekti i larte racional, është sekreti i suksesit ne shkencë; menaxhimi brilant është sekreti i biznesit; fjala është sekreti i dashurisë së gjatë; por,...