Tuesday, 28 September 2021 | Lajme: 0

Sport

screenshot-7_1545225912-6689784

Fjalët e mëdha që ylli i Liverpoolit ia tha Shaqirit pas dy golave ndaj Man Unitedit

Pasi Xherdan Shaqiri arriti t’ia sigurojë fitoren Liverpoolit kundër Manchester Unitedit përmes dy golave të tij, qendërmbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk, e thërriste emrin e shqiptarit përderisa lojtarët ishin duke hyrë në...
GettyImages-474870008-780x439

Hidhet shorti në Ligën e Evropës, punë e lehtë për Interin, Arsenalin e Chelsean

Është hedhur shorti për 1/16 e finales në Ligën e Evropës. 32 skuadrat e mbetura në garë për Ligën e Evropës kanë mësuar kundërshtarët që do të përballen në 1/16 e finales. Në vazon e parë ishin katër skuadrat që u eliminuan...
michael-schumacher-lastest-health-update-ski-accident-816454

E jashtëzakonshme: Zgjohet Schumacher

Me 29 dhjetor do të bëhen pesë vjet nga lëndimi i rëndë i Michael Schumacher pas një rrëzimi gjatë skijimit në alpet franceze. Edhe pse familja e tij është shumë e mbyllur në deklarata për të, shtatë herë kampioni i Botës...
cristiano-ronaldo-lionel-messi-split-kzogh86xpsr51cw7eu0mrw8yl_1544624020-6395987

11-shja më e mirë e të gjitha kohëve e UEFA-s

UEFA e ka publikuar formacionin më të mirë e të gjitha kohëve, duke i vlerësuar futbollistët në bazë të numrit të nominimeve që ata i kanë marrë për formacionin e vitit gjatë karrierës së tyre. Organi qeverisës i futbollit...
uefa-3-650x358

“Rregulli financiar nuk punon, nuk aplikohet”

Aurelio De Laurentiis ka bërë një deklaratë goditëse. Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis ka thënë se skuadrat po e shkelin me qëllim rregullin financiar. UEFA prezantoi masat për të siguruar stabilitetin financiar, por skuadrat...
3-27

“E urrej Manchester United”

Dy herë tentoi Sir Alex Ferguson ta transferonte bomberin legjendar të Premier Leagues dhe po kaq herë ai i refuzoi. Alan Shearer e urren Manchester Unitedin dhe ai thotë se emocionet e tij nuk kanë ndryshuar sot e kësaj dite. Sir Aleks...
gianni-de-biasi-cropped-1tn6ppu331w5j13k63238l8fiu-780x439

Gazetari zbulon prejardhjen arbëreshe të De Biasit, trajneri një herë e mohon pastaj thotë se ‘e dija që jam shqiptar’

Trajneri Gianni De Biasi as nuk e ka mohuar as pohuar prejardhjen e tij arbëreshe. Ish-trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi, ishte i ftuar në emisionin “Soiree”, në Top Channel. Gjatë një bisede me gazetarin...
cana-750x430

Lorik Cana uron 28 Nëntorin me shqipet e Amerikës (FOTO)

Lorik Cana e uroi në mënyrë të veçantë festën e flamurit Kombëtar. Ish-futbollisti hyri në Instagram për të postuar një fotografi të shqipeve në Amerikë, saktësisht Çikago. “Gëzuar Ditën e Flamurit , nga Shqipet e Amerikës...
naymar-750x430

Barcelona i thotë ‘PO’ largimit të këtij lojtari për të transferuar Neymarin

Barcelona është e gatshme të sakrifikoj edhe lojtarë të skuadrës, vetëm që ta rikthej Neymarin në ‘Camp Nou’. Skuadra katalonase është e gatshme që ta ofroj Ousmane Dembelen, në shkëmbim të brazilianit, shkruan “Goal”,...
1-866

Ronaldo dhe Juventus, gati për të zbarkuar në NBA

Juventus Night pritet që të jetë më 7 dhjetor gjatë ndeshjes së NBA në mes të Brooklyn Nets dhe Toronto Raptors. Ndeshja në mes të Brooklyn dhe Toronto, do të jetë një mbrëmje ku e tëra do të vishet në bardsh dhe zi. Juventus...