Tuesday, 26 January 2021 | Lajme: 0

Sport

1-297

Historike: Kroacia shkon në finale të Botërorit (VIDEO)

Kroatët u kualifikuan pas 120 minutash loje, pasi 90-minutat e lojës së rregullt u mbyllën me rezultatin e barabartë 1-1. Anglezët e drejtuar nga tekniku, Gareth Southgate, kaluan të parët në epërsi që në minutën e 5-të me anë...
gareth-bale-cristiano-ronaldo-isco-893929_1531298988-1637785

Pas largimit të Ronaldos, Real Madridi e humb edhe një yll tjetër

Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi pas 9 viteve, duke kaluar te gjiganti italian, Juventus, për një shumë prej 112 milionë euro, ndërkohë edhe situata e Gareth Bale nuk është e qartë. Bale është përfolur disa herë për...
shaqiri

The Telegraph: Liverpooli nis bisedimet me Stoke për Xherdan Shaqirin

Liverpooli i ka nisur bisedimet me Stoke Cityn për transferimin e Xherdan Shaqirit, përfaqësuesit kosovar të Zvicrës. Jurgen Klopp po bën përpjekje për ta transferuar Shaqirin dhe dëshiron t’ia aktivizojë klauzolën e lirimit,...
ballisti-750x430

Lajmi i fundit/ Lirohet Ballist Morina

Tifozi i njohur shqiptar, Ismail Morina, i njohur si Ballisti, është liruar më në fund nga burgu. Lajmi është bërë i ditur nga vetë Ballisti, që ka postuar një foto në faqen e tij zyrtare në Facebook. Ismail Morina u arrestua më...
screenshot-1_1531138505-6897328

Zyrtare: Luis Enrique emërohet trajneri i Spanjës

Spanja edhe zyrtarisht e ka emëruar Luis Enriquen në postin e trajnerit të ekipit kombëtar. Enrique, ish-trajner i Barcelonës dhe ish-lojtar i Real Madridit, do të jetë trajner i ri i Spanjës. Bordi i Drejtorëve i Federatës së Futbollit...
134351281

Osmani: Dëshiroj fitore pa marrë gol në portën tonë

Trajneri i Shkëndisë, Qatip Osmani, në prag të ndeshjes së nesërme me TNS në xhiron e parë nga kualifikimet në Ligën e Kampionëve, dëshiroi triumf pa marrë gol. “Të përgatitur e presim ndeshjen dhe jam optimist sipas asaj...
kajtazi-nesrec487a

Humb jetën tragjikisht boksieri shqiptar

Boksieri Valentin Kajtazi ka vdekur gjatë një aksidenti tragjik që ka ndodhur në Tisno të Kroacisë, shkruajnë mediat kroate. Klubi ku 27-vjeçari u stërvit për shumë vite, është tronditur nga ky lajm i hidhur. “Çfarë të themi,...
statistikat_1530909106-9726394

Këto janë statistikat e ndeshjes Brazil – Belgjikë

Kampionati botëror i futbollit gjithnjë e më shumë është duke shkuar drejt fundit. Kurse sonte ishte një finale para finales ku u takuan dy favoritët e këtij Botërori – Brazili me Belgjikën. Belgjika mundi Brazilin me rezultat...
gettyimages-962792726_1530877821-7820453

Ronaldo do të marrë pagë më të lartë se bashkë të 5 futbollistët më të paguar në Juventus

Paga prej 30 milionë euro neto në sezon që Cristiano Ronaldo do t’i fusë në xhep në Juventus sapo të nënshkruajë kontratë me kohëzgjatje katër sezone, do ta bëjë atë më të paguar se pesë futbollistët më pagën më të lartë...
5b0f168e1ae66224008b4906-750-563_1530864647-9913773

Reali e lejon Ronaldon të largohet vetëm nëse ai del publikisht dhe thotë se është vendimi i tij

Real Madridi do ta lejojë Cristiano Ronaldon të largohet nga klubi dhe t’i bashkohet Juventusit për 100 milionë euro, vetëm nëse ai del dhe deklaron publikisht se është vendimi i tij për t’u larguar. E ashtuquajtura klauzolë në...