Monday, 13 July 2020 | Lajme: 0

Sport

mallkimi_1530653418-4266225

Anglia largon mallkimin disa vjeçar

Anglia ka mundur sot me penallti Kolumbinë dhe besoni apo jo Anglia nuk ka fituar asnjë ndeshje me penallti në një Botëror. Anglia dhe Kolumbia shkuan në shtesa pasi që koha e rregullt përfundoi më rezultat 1-1. Por, edhe pas vazhdimeve...
skynews-granit-xhaka-xherdan-shaqiri-4344157-728x430-640x378_1530534501-4852571

Nuk i pranojnë paratë e mbledhura për gjobën, ja ku do të shkojnë 25 mijë franga

Aksioni i realizuar në Shqipëri për mbledhjen e parave me qëllim të pagesës së dënimit të FIFA-s për “Shqiponjat” e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit ka përfunduar me sukses. Falë solidaritetit të shqiptarëve shuma është...
shaqiri_1530259701-8975722

Tani fillon Botërori me të vërtetë, super duelet në 1/8-ën, çerekfinale e gjysmëfinale

Ka përfunduar faza e grupeve në Rusi, tani do të fillojë Botërori me të vërtetë. Ndeshja më interesante në 1/8 e finales konsiderohet ajo mes Francës e Argjentinës, që zhvillohet nesër në “Kazan Arena” në ora 16:00. Në...
batu_1530253524-6699541

Mbi 100 mijë reagime në “Twitter” pas vetëm pak minutave për atë që ia bëri vetës ylli i Belgjikës pasi shënoi gol Januzaj

Batshuayi e ka pësuar keq mbrëmë, në ndeshjen që Belgjika e fitoi 1-0 kundër Anglisë. Pas golit të shqiptarit, Adnan Januzaj, që realizoi në minutën e 51, nga gëzimi, Batshuayi e goditi topin edhe njëherë, por e pësoi keq pasi...
jao_1530210020-3415007

Japonia sot shkroi historinë

Në Grupin H sot u thye një rekord i ri pasi që u përdorë rangimi i Fair Playit për herë të parë për të caktuar se kush do të kalojë në rrethin tjetër të Botërorit Japonia arriti që të kalojë në 1/8 e finalës në Botëror...
01_1530176791-9645164

Angli – Belgjikë, askush s’e do fitoren

Sot luhen 4 ndeshjet që do të mbyllin përfundimisht fazën e Grupeve të Botërorit të Rusisë. Në Grupin H, Senegali do të luajë me Kolumbinë për një vend mes 16 më të mirave të Botërorit. Skuadrës afrikane, që është në...
luz-1_1530180505-9742744

Nga kjo datë mund ta blini birrën zvicerane me shqiponjë

Simbolin e shqiponjës dykrerëshe që prej ndeshjes Zvicër-Serbi e kanë bërë personalitete të ndryshme, për t’u dhënë mbështetje dy futbollistëve që përmes atij gjesti treguan dashurinë për vendin e tyre. Birra Luzerner ka...
1-709

FIFA e ndal Shaqirin për test të doppingut

Xherdan Shaqiri ka hasur në një pengesë sonte Pas ndeshjes me Kosta Rikën atë dhe dy lojtarë nga Kombëtarja e Amerikës Qendrore janë ndalur për të bërë testet e doppingut. Këtë gjë Shaqiri e ka postuar në rrjetet sociale derisa...
133961477

KB 2018: Zvicra u kualifikua në fazën eliminatore

Zvicra e përmbushi qëllimin e saj dhe u kualifikua në fazën eliminatore në Kampionatin botëror në Rusi pas barazimit me rezultatin 2:2 mbrëmë kundër Kostarikës. Zvicranët përfunduan në pozitën e dytë në grupin “E”...
134314669

KB 2018: Brazili i parë në grupin “E” pas fitores ndaj Serbisë

Brazili është fitues i grupit “E” dhe u kualifikua në fazën eliminatore në Kampinatin botëror në Rusi, pasi e mundi Serbinë me rezultatin 2:0 në ndeshjen e fundit nga faza e grupeve. “Selesao” prapë nuk impresionoi...