Monday, 13 July 2020 | Lajme: 0

Sport

2-256-750x430

Zvicra e merr një lajm shumë të keq pas kualifikimit

Zvicra është kualifikuar në 1/8-ën e finales në Kupën e Botës, pas barazimit me Kosta Rikën. Mirëpo, “Helvetikët” ia kanë parë sherrin kësaj ndeshje në një aspekt tjetër. Dy futbollistët startues, Stephan Lichsteiner...
serbia_1530129230-3057881

Serbia në zi, Brazili me gjysmë forcë e eliminon nga Botërori

Serbia do ti paketojë valixhet dhe do të kthehet në shtëpi pas këtij Botërori. Brazilianët nuk e kanë pasur aspak vështirësi me Serbinë, të cilën e kanë mposhtur më rezultat 0-2 Serbinë. Brazili që në pjesën e parë u tregua...
1-687-750x430

Çmenden serbët: Të gjithë e bëjnë shqiponjën, Papa, Engel, “Rambo” (FOTO)

Pas golave të shënuar nga Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kundër Serbisë në Rusi, dhe pas festimit të tyre me shqiponjë, në rrjetet sociale kanë filluar të bëhen shpërndarjet e personaliteteve botërore duke bërë shqiponjën. Shqiponja,...
serbia-2_1530127877-2054216

Brazili shënon edhe golin e dytë kundër Serbisë

Është shënuar edhe goli i dytë kundër Serbisë nga Brazili. Është mbrojtësi i Silva i cili ka kaluar brazilianët në epërsi në minutën e 68’të.  
zvicra-1_1530124846-8128970

Xhemajli kalon Zvicrën në epërsi

Blerim Xhemajli ka shënuar për Zvicrën në epërsi. 10 minutat e parë Kosta Rika ishte shumë më e mirë por Zvicra tani e ka marrë ndeshjen në dorë.  
xhaka-shaqiri-4-750x430

Lajmi i fundit: Për 24 orë mblidhen paratë për Xhakën, Shaqirin dhe Lichtsteiner

Një solidarizim i pa parë Për më pak se 24 orë janë mbledhur paratë për të paguar dënimin e Granit Xhakës, Xherdan Shaqirit dhe Stephan Lichtsteinerit. Në inciativën e nisur nga Rilind Reka dhe Drin Zatriqi mbrëmë sonte...
messi-11-750x430

“Rusi 2018”, ja ndeshjet që luhen sot dhe beteja për “jetë a vdekje” e Argjentinës

Kjo e martë do të përcaktojë edhe dy skuadra të tjera që kualifikohen në mesin e 16 skuadrave më të mira në Kupën e Botës në Rusi. Sot të përballen Rusi vs Peru dhe Danimarkë vs Francë në Grupin C dhe Argjentinë vs Nigeri...
skynews-granit-xhaka-xherdan-shaqiri-4344157_1530003318-501031

Edhe të huajt po dhurojnë para për t’i paguar gjobat e Xhakës dhe Shaqirit

Iniciativës së një kosovarit për të grumbulluar të holla për t’i paguar gjobat e yjeve shqiptare të Zvicrës i janë bashkuar edhe shtetas të huaj. Jo vetëm që është bërë lajm i raportuar nëpër mediat botërore, por tani...
1-624

Ministri kosovar vë në dispozicion një pagë për gjobën ndaj Xhakës dhe Shaqirit (FOTO)

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë në Kosovë, Bajram Hasani është solidarizuar me Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin, pas vendimit që FIFIA dha ndaj dy lojtarëve shqiptarë që aktivizohen me Zvicrën, për ti dënuar ata me nga 10...
xhaka

Federata Zvicerane e Futbollit reagon pas dënimit të FIFA-s për Xhakën e Shaqirin

Pas dënimit të Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit nga FIFA pas festimeve me shqiponjë ka ardhur edhe reagimi i Federatës Zvicerane të Futbollit. Federata Zvicerane e Futbollit në një reagim të saj në faqen zyrtare ka shkruar se “pluhuri”...