Monday, 13 July 2020 | Lajme: 0

Sport

faza-1_1529958271-7145880

Konfirmohen çiftet e para të 1/8 së finales

Pas përfundimit të ndeshjeve të treta të Grupit A dhe B janë konfirmuar edhe çiftet e para që do të takohen në 1/16 e finales. Kështu Uruguai si fitues i Grupit A do të ndeshet me Portugalinë e Cristiano Ronaldos, të cilët sot...
GettyImages-981408720-1-780x439

Këpuca që shkeli ëndrrën e Serbisë!

U kritikua, u cilësua provokim, por ai vazhdoi tutje! Xherdan Shaqiri ishte njeriu më i komentuar për një javë në mediat e Serbisë. Madje, mediat e shtetit fqinj verior kishin filluar një luftë speciale kundër superyllit shqiptar. Dhe,...
1-600

Gazeta zvicerane: FIFA nuk e cilësoi as të qëllimshëm e as politik festimin me shqiponjë

Pas marrjes se vendimit të FIFA’s, gazeta zvicerane “20 minuten” ka zbuluar edhe një gjë interesante nga vendimi i FIFA Komisioni Disiplinor i FIFA’s ka vendosur sot që të dënoi Granit Xhakën, Xherdan Shaqirin dhe Stephan...
serbia_1529946406-6405494

FIFA i jep dënim më të rëndë Serbisë

FIFA përpos Xhakës, Shaqirit dhe Lichtsteinerit ka dënuar edhe Federatën e Futbollit të Serbisë. FIFA ka publikuar edhe dënimin e Serbisë që është shumë më i rëndë se i tre futbollistëve të Zvicrës. Sipas FIFA, Serbia ka thyer...
toni-kroos-of-germany-scores-goal_1529928536-9506094

Shpërthen Durmaz: Jam suedez dhe krenar sado që më quani djall arab, terrorist dhe taliban

Mesfushori i Suedisë, Jimmy Durmaz, ka thënë se abuzimi racial ndaj tij në rrjetet sociale pas humbjes ndaj Gjermanisë 2-1 është tejet i papranueshëm. Pasi u fut në ndeshje si zëvendësues, Durmaz shkaktoi ndërhyrjen e palejuar që...
capture_1529929073-8986433

Skandali i vitit: FIFA heton shqiptarët për shqiponjën, mirëpo poston fotografinë nacionaliste serbe

FIFA ka hapur procedurë disiplinore për Xherdan Shaqirin dhe Granit Xhakën, pasi dy lojtarët shqiptarë kanë festuar duke bërë shqiponjën pas golave të shënuar ndaj Serbisë në ndeshjen e raundit të dytë të grupit E të Kupës...
gjerm-1

Gjermania mund të eliminohet edhe nëse fiton, ja skenaret

Një grup i komplikuar, ashtu si fitorja e Gjermanisë ndaj Suedisë. Gjermania nuk ia ka dalë ende dhe mund të mos ia dalë edhe në rast se do të fitojë ndeshjen e fundit kundër Koresë së Jugut (i duhet të triumfojë me të paktën...
droga-743x430

Gjendet drogë në trofetë e Kupës së Botës

Pjesëtarë të bandave kanë fshehur kokainë dhe kanabis në replika të Kupës së Botës në një tentativë për të futur kontrabandë në Argjentinë. Policia ka bllokuar 10 kg kokainë dhe 20 kg kanabis si dhe 1,800 krak, gjatë një...
xhaka-shaqiri-4-750x430

Ministrat zviceranë mbrojnë “shqiponjën”

Dy ministra të qeverisë zvicerane kanë mbështetur Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin në lidhje me festimin e golave që i dhanë fitoren 2-1 Zvicrës ndaj Serbisë, në ndeshjen e grupit E të Botërorit “Rusi 2018”. FIFA ka nisur...
auto-auto-shaxhaka15297427261529787639_1529788195-7789071

FIFA hap procedurë kundër Shaqirit dhe Xhakës

Shtëpia botërore e futbollit do të hetojë mënyrën e festimit të golave nga ana e futbollistëve kosovarë të Zvicrës, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka. “Komiteti Disiplinor i FIFA-s ka nisur procedurë disiplinore kundër futbollistëve...