Monday, 13 July 2020 | Lajme: 0

Sport

1-469-724x430

Shqiponja e Xhakës dhe Shaqirit e çmend Serbinë (FOTO)

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri festuan me simbolin e shqiponjës dy krenare kur shënuan kundër Serbinë në kuadër të Kupës së Botës në Rusi. Kjo ka bërë që të reagojnë mediat serbe. Kurir thotë se FIFA duhet të reagojë pas...
1-31-750x430

Mediat zvicerane: Falë shqiponjave Xhaka dhe Shaqiri, Zvicra ëndërron të shkojë më lartë

Zvicra ka arritur të mposhtë Serbinë në një ndeshje të zjarrtë në Rusi. Ishin dyshja shqiptare Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri që me paraqitje fantastike e mposhtën Serbinë. Edhe media në Zvicer pikrisht Shaqirit e Xhakës ia...
2-184 (1)

Serbi 1:2 Zvicër, notat e lojtarëve

Lojtarët shqiptarë janë vlerësuar me nota të mira për paraqitjen në fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë. Me golat e Xhakës dhe Shaqirit, Zvicra ka mposhtur 2:1 Serbinë duke e përmbysur rezultatin në Kaliningrad të Rusisë në ndeshjen...
xhaka_1529695235-4187024

Shqiptaret e bëjnë më se miri, festojnë me Shqiponjë

Granit Xhaka ka shënuar një super gol për Zvicrën Granit Xhaka ka barazuar rezultatin në 1-1 kundër Serbis me një gol. E normalisht Granit Xhaka ka festuar ashtu sikurse di më se miri, duke festuar më shqiponje.  
granit-xhaka_1529694438-460092

Granit Xhaka po luan ndaj Serbisë, por vëmendjen e merr gruaja e tij

Granit Xhaka është një nga startuesit e ndeshjes së sotshme ndaj Serbisë. Megjithatë, e gjithë vëmendja tek shumë tifozë është tëhrequr tek gruaja e tij, Leonita. Një fotografi e saj e bërë para lojës, ku ajo vërtetë shihet...
zvicra_1529690890-6546908

Shënohet goli i parë në ndeshjen Serbi – Zvicër

Është shënuar goli i parë në ndeshjen Serbi – Zvicër Ka shënuar Serbia me anë të Aleksander Mitrovic në minutën e 5’të.  
screenshot-2_1529670487-281068

Historia prekëse e Xherdan Shaqirit, s’kishte para as për stërvitje

Xherdan Shaqiri dha një intervistë të gjatë për The Players Tribune, në këtë intervistë shqiptari nga Kosova ka shpjeguar në detaje jetën e tij dhe karrierën sportive që nga fillimi deri më tani, duke treguar disa ngjarje dhe tregime...
sfke_1529668083-984824

Shkëndija në Slloveni, tri miqësore të forta para Championsit

Pas Kukësit, edhe një tjetër skuadër shqiptare që luan në Champions transferohet në Slloveni për fazën përgatitore. Shkëndija e Tetovës nisi punën në Rogashka Sllatina, me ekipin që është stërvitur me ngarkesë të lartë....
4221396001_5759632240001_5759623862001-vs-750x430

Sulmuesi serb për shqiptarët e Zvicrës: Nëse janë aq patriotë, pse s’luajnë për Kosovën?

Sulmuesi Serb, Aleksandar Mitrovic, ua ka parashtruar pyetjen futbollistëve shqiptarë të Zvicrës se pse nuk luajnë për Kosovën, pasi që janë aq patriotë. Reagimi i tij vjen pas disa paraqitjeve patriotike të yjeve si Xherdan Shaqiri...
2-180

Një bebush rrugës? E dashura e Ronaldo-s flet për herë të parë

Paraqitja e fundit publike e të dashurës së Cristiano Ronaldo-s i bëri të gjithë të dyshojnë për një shtatzëni të mundshme. Fundi i ngushtë që Georgina mbante veshur i nxirrte në pah barkun e rrumbullakosur. Kaq mjaftoi që i...