Sunday, 12 July 2020 | Lajme: 0

Sport

mesi

Formacionet e super ndeshjes: Argjentina – Kroacia

Argjentina dhe Kroacia takohen sonte në mbrëmje (20:00), në duelin e xhiros së dytë në Grupin C. “Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave. Argjentina (3-4-3): Caballero; Tagliafico, Otamendi, Mercado; Salvio,...
0b7165ec38ab4136aebd5a6b368f8333_18

Rusi 2018: Ndeshjet që do të luhen sot

Pas spektaklit që kemi shijuar deri tani kupa e botës vazhdon me duelet e tjera, ku edhe këto ndeshje priten të dhurojnë spektakël dhe gola. Sot do të luhen plot 3 ndeshje. Ato janë: 14:00 Danimark vs Australi 17:00 France vs Peru 20:00...
spanja-botëror

Spanja vuan por fiton kundër Iranit

Spanja ka arritur një fitore shumë të vështirë kundër Iranit. Në këtë ndeshje Irani tregoi se do ti bëj shumë problem Portugalisë në ndeshjen e tretë nëse luan një ndeshje të këtillë. Spanja ka arritur fitoren e parë në...
ger_1529475672-8171454

De Gea bëhet portieri më i paguar në botë

Manchester Unitedi është duke e përgatitur një kontratë të re për David de Gea, e cila do ta bëjë spanjollin portierin më të paguar në botë. E përditshmja spanjolle “Marca” raporton se Unitedi do t’i ofrojë De Geas...
unnamed-1-57

Luajti 87 minuta në Botëror, por nuk mban mend asgjë

Renato Tapia luajti për 87 minuta në humbjen e Perusë ndaj Danimarkës në ndeshjen e saj hapëse në Kupën e Botës në Rusi, por në fund ishte sikur nuk kishte qenë në fushë fare. Tapia u largua nga loja tre minuta para fundit pas...
messi-3 (1)

Lionel Messin nuk e keni parë kurrë kështu (Foto/Video)

Lionel Messin do ta shohim edhe një herë në ekranet televizive ashtu siç nuk e kemi parë kurrë. Jo në fushë, porn ë një reklamë të një kompanie telekomi të Katarit. Messi është paraqitur në këtë reklamë si një sheik ku ai...
js99224251_1529391735-7908499

Ylli i Liverpoolit në shitje për 17 milionë euro

Liverpooli e ka nxjerrë në shitje sulmuesin anglez, Daniel Sturridge, dhe nuk do të kërkojë më shumë se 17 milionë euro për të, raporton Telegraph. Sevilla dhe Fenerbahce janë të interesuara për 28-vjeçarin, i cili do të largohet...
logoo-1529314663-3814008_1529393740-1088441

Sot protestohet kundër logos së re të FFK-së

Sot mbahet protestë kundër logos së re Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK). Protesta është thirrur nga tifozët të cilët janë të pa kënaqur me logon e përzgjedhur nga komisioni. Protesta mbahet para re Federatës së Futbollit...
12-Behrami-2-644x430

“E futi në xhep” Neymarin, zviceranët e ngrenë në qiell Valon Behramin (FOTO)

Behrami ishte katër vjeç e gjysmë, kur babai i tij, Ragip, u largua me gruan e tij, Halime, dhe motrën e Valonit, para luftës në Kosovë. Nuk ka foto familjare nga ajo kohë. Atë kohë, Ragipi e përmbledh kështu: “Ne patëm qindra...
ronaldooo_1529312719-8953022

11 fituesit në Botërorin e Rusisë

Pas 11 ndeshjeve të para, janë mësuar edhe 11 fituesit e çmimit “Lojtari i Ndeshjes”. Janë zhvilluar tashmë 11 takime në Botërorin e Rusisë dhe kanë mbetur edhe 5 për të përfunduar sfidat e para në të gjitha grupet. Këto...