Tuesday, 26 January 2021 | Lajme: 0

Sport

neymarr-750x430

I ‘shuhen ëndrrat’ Realit, Neymar dëshiron kalimin te kjo skuadër!

Rikthimi i Neymarit te Barcelona nuk është i pamundur” Ky është titulli i bujshëm  i të përditshmes katalanasve “Mundo Deportivo” dedikuar një rikthimi të brazilianit në “Camp Nou”, shkruan SYRI.net. Braziliani ka konfirmuar...
134511710

Liga e Kombeve: Armenia e ndërpreu serinë e ndeshjeve pa humbje të Maqedonisë

Reprezentacioni i Maqedonisë sonte në Erevan u mund bindshëm nga Armenia me rezultat 4:0 (1:0) në ndeshjen e grupit 4 në divizionin – D të Ligës së kombeve. Për nikoqirët golat ui shënuan ishin Markos Piceli (12), Jura Movsisjan...
zlatan-ibrahimovic-1208eq48bsqlg13f21xz96n2z0-0_1539689375-6675679

Ibrahimovic e konsideron kthimin në Milan

Zlatan Ibrahimovic është duke e konsideruar një ofertë të bërë nga Milani, megjithatë sulmuesi i La Galaxy nuk do të ishte zgjidhja e parë e kuqezinjve. Për suedezin është raportuar se mund të kthehet te Milani në janar, si lojtar...
134509932

Maqedonia mysafire në Armeni në rrethin e katërt të Ligës së Kombeve

Përfaqësuesja e Maqedonisë sot është mysafire në Armeni në përpjekje të vazhdojë serinë prej dhjetë ndeshjeve pa humbje. Nëse të përzgjedhurit e trajnerit Igor Angellovski, arrijnë të fitojnë një pikë apo tre, që sonte do...
women_1539608054-3249769

UEFA i rrit për 50 për qind fondet për futbollin e grave

UEFA ka planifikuar ta rrit për 50 për qind shumën e parave të destinuara për futbollin e grave të Federatave të Futbollit të çdo vendi anëtar të kësaj organizate. Këto fonde, të përfituara nga Kampionati Evropian i burrave,...
thomas-vermaelen-gerard-pique-real-madrid-j65cvp0apswl_1539603138-7333900

Telashe për Barcelonën, mbetet me vetëm dy qendërmbrojtës

Për shkak të lëndimeve që kanë pësuar Thomas Vermaelen dhe Samuel Umtiti, Barcelona ka mbajtur me vetëm dy qendërmbrojtës të gatshëm për të luajtur në ndeshjet e radhës. Barcelona sapo ka konfirmuar se Vermaelen nuk do të luajë...
princi

Princi i Arabisë dëshiron të blejë klubin e madh të Championsit!

Princi i Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman dëshiron të bëhet me skuadër në Premierligë për të rivalizuar sheikun nga lindja e mesme që ka në drejtim Manchester Cityn. Sipas mediave angleze, princi saudit është duke kërkuar të...
maradona-1-750x430

Maradona sulmon Messin: Çfarë lideri, shkon 20 herë në…

Diego Armando Maradona ka ruajtur pothuajse gjithmonë respekt në deklaratat e tij për Leo Messin, por në programin meksikan “The Last Word”, legjenda argjentinase e futbollit ka sulmuar në njëfarë mënyre personalitetin e “10”...
kaka

Milani paguan 35 milion euro për Kakanë e ri

Pas tërheqjes së Barcelonës, Milani mposhti konkurrencën e Paris Saint-Germain sa i takon talentit të Flamengos, Lucas Paqueta, duke arritur kështu akordin me klubin brazilian për shumën e 35 milionë eurove plus bonuse. 21-vjeçari,...
Capture-58-650x358

Super veturat luksoze dhe shtëpia e Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov ka shtuar pasurinë e tij pas fitores ndaj Conor McGregor në UFC 229. Khabib Nurmagomedov ka shënuar fitoren më të rëndësishme deri më tani në karrierën e tij duke mposhtur Conor McGregor në UFC 229. Luftëtari...