Tuesday, 26 January 2021 | Lajme: 0

Sport

real_1539027801-8997442

Real Madridi prin me më se shumti nominime për Topin e Artë

Real Madrid e dominon listën prej 30 lojtarëve më të mirë për Topin e Artë me Gareth Bale, Karim Benzema, Thibaut Courtois, Isco Alarcon, Marcelo, Luka Modric, Sergio Ramos, dhe Raphael Varane, që të gjithë të nominuar. Fitorja në...
99526663

Kupa e Maqedonisë në futboll: Shkëndija përballet me Pobedën

– Federata e futbollit të Maqedonisë (FFM) sot ka caktuar dyshet e çerekfinales së Kupës së Maqedonisë në futboll. Akademia Pandev ka fituar kundërshtarin më të dëshiruar Korabin, derisa duelet tjera janë Sileksi- Bellasica,...
blerim-destani_1538647875-6881667

Blerim Destani prezanton Mercedesin super luksoz

Blerim Destani bën jetë super të shtrenjtë. Blerimi një orë dore paguan 800.000 euro dhe nuk është për t’u habitur që vozitë një veturë poashtu super të shtrenjtë, shkruan lajmi.net I tillë duket përbrenda Mercedesi i...
messi-750x430

Messi është i bindur: Ja kush e fiton Champions Leaguen

ionel Messi ëndërron për të fituar sërish Champions Leaguen me fanellën e Barcelonës. Në një deklaratë pas fitores 4-2 në ‘Wembley’ ndaj Tottenhamit, argjentinasi shprehu hapur dëshirën që katalanasit të fitojnë trofeun më...
vvv_1538552098-893058

Lorik Cana do të bëhet sërish baba: Pas Boikenit duam një vajzë

Mëngjesin e sotëm i ftuar në ‘Wake Up’ në Top Channel ka qenë ish-kapiteni i kombëtares Lorik Cana. Në nje bisedë për arritjet e fundit, familjen dhe planet e së ardhmes ai zbuloi se dëshiron shumë të bëhet sërish baba.  “Dua...
ronaldo-1-800x445-750x430

Del videoja e Ronaldos dhe viktimës së tij

Kristiano Ronaldo rrezikon dënim me burg për shkak të përdhunimit, kurse mundësia e një gjëje të tillë është edhe më e madhe pasi doli një video nga lokali në të cilin portugezi ka qenë me viktimën e tij, bën të ditur gazeta...
52da1c725bb0b0f848d2ea83ace49ff5_1538479288-7016004

Messi 8 vjeç, shikoni si i shkatërron lojtarët

Sa i veçantë ishte Messi në moshë të re? Drejtuesit e Barcelonës ishin të bindur për potencialin e argjentinasit, kur e morën atë në klubin katallan, duke i ofruar atij menjëherë kontratë, pavarësisht hezitimeve të disa anëtarëve...
ronaldo-1-750x428

Tronditëse/ Ronaldo përdhunoi një grua në vitin 2009, pagoi për ta fshehur skandalin

Cristiano Ronaldo është njëri ndër lojtarët më të famshëm në rruzullin tokësor. Një grua nga Las Vegasi ka dalë me një deklaratë publike: “Ai është njeriu që më ka dhunuar në një hotel në vitin 2009”. Ajo e ka bërë...
femrat-boks

Rrahja mes vajzave në WWE që po merr miliona klikime

Mundja në WWE është një nga sportet më të shikuara dhe atraktive në botë. Aty përveç mundjes ka edhe skena të shumta të fushave tjera që e bëjnë këtë sport shumë të shikuar. Megjithatë, së fundi, ajo që i ka bërë përyshtpje...
134468340

Shaqiri mund të mos vijë në Beograd për ndeshjen kundër Cërvena Zvezdës për shkak të tensioneve politike

Reprezentuesi zviceran, Xherdan Shaqiri mund të mos udhëtojë  me ekipin e tij Liverpool, në udhëtimin më 6 nëntor në Beograd ndaj Cërvena Zvezdës, ndeshje në Grupin C të Ligës së Kampionëve. Liverpuli mendon ta lë Shaiqirin...