Tuesday, 26 January 2021 | Lajme: 0

Sport

real-barca-750x430

‘Shokohet’ Barcelona, Reali ia rrëmben nga duart super lojtarin

Florentino Perez është duke mposhtur Barcelonën në garën për yllin e Ajaxit. Real Madridi pritet ta bëjë një ofertë të madhe për ta transferuar në “Bernabeu” Frenkie de Jongin, shkruan Don Balon. De Jongi ka rënë në vëmendje...
1531039309-136302-noticia-normal_1537270554-2561110

Fjalimi i fundit i Ronaldos për Realin: Ia vlen të vdesim sonte për ta shkruar historinë

Në ndeshjen e tij të fundit për Real Madridin, superylli portugez Cristiano Ronaldo i motivoi bashkëlojtarët e tij për ta korrur suksesin historik ndaj Liverpoolin në finalen e sezonin të kaluar në Ligën e Kampionëve. “Është...
transferet_1537218720-7737644

Transferët më të mira të ekipeve në Ligën e Kampionëve

Së fundmi, imazhi promovues është gjithmonë i njëjtë për Ligën e Kampionëve. Disa lojtarë të Real Madridit, me trofeun në duar duke festuar titullin e tyre të 13 në këtë garë. Këtë, një nga karakteret kryesore të këtij...
atletico-madrids-diego-simeone-says-antoine-griezmann-last-seasons-best-player_1537180169-8691886

Griezmann: Jam në të njëjtin nivel me Messin dhe Ronaldon

Sulmuesi francez i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, pretendon se është në të njëjtin nivel me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldo, si dhe ka treguar se ai pret që të jetë një ndër pretendentët për çmimin “Topi i Artë”. Griezmann,...
1-726-750x430

Fowler: Salah është golashënues dhe duhet të jetë egoist

Robbie Fowler ka thënë se Mohamed Salah bëri disa “vendime të dyshimta” kundër Tottenhamit, por Liverpooli i ka shmangur kritikat sepse ai është një golashënues dhe ka nevojë për një brez egoist. Reprezentuesi egjiptian e gjeti...
criis-750x430

E kritikuan shumë, Modric tregon një tjetër të vërtetë për Cristiano Ronaldon

uka Modric ka bërë të ditur se Cristiano Ronaldo e ka uruar për çmimin e fituar ditë më parë, si lojtari më i mirë i UEFA-s për vitin 2018. Kroati ishte në podium së bashku me portugezin dhe egjiptianin e Liverpoolit, Mohamed Salah...
134411931

Shkëndija kundër Rozenborg për vend në fazën grupore të Ligës Evropa

Kampioni i Maqedonisë, Shkëndija në barazhin për plasman në fazën e grupit nga Liga e Evropës do të përballet me klubin norvegjez Rozenborg. Ndeshja e parë midis Rozenborg dhe Shkëndijës do të luhet në Norvegji më 23 gusht,...
shk

Shkëndija eliminohet nga Liga e Kampionëve, vazhdon aventurën në Europa Ligë

Kampioni i Maqedonisë, Shkëndija e Tetovës është eliminuar nga Red Bull Salzburg në rrethin e tretë të Ligës se Kampionëve. Ata kanë humbur sot në Shkup kundër Salzburgut 0-1, kurse në ndeshjen e parë austriakët kanë fituar...
134404888

Osmani: Jemi të përqendruar vetëm te Salcburgu

Trajneri i Shkëndisë, Qatip Osmani në vigjilje të ndeshjes kthyese të xhiros së tretë të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve kundër Red Bull Salcburg, tha se lojtarët e tij do të tentojnë të revanshohen për humbjen e thellë...
Klopp-Shaqiri-750x430

Klopp: Ja pse e mora Xherdanin te Liverpool

Klopp ka rrëfyer arsyejen se pse ka transferuar Xherdan Shaqirin këtë verë në Anfield Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka bërë të ditur se ata e kanë blerë Xherdan Shaqirin këtë verë pasi që iu nevojiteshin më shumë...