Tuesday, 26 January 2021 | Lajme: 0

Sport

Ronaldo

Efekti “Ronaldo” në Torino, Juventus me bileta 30% më shtrenjta se sezonin e kaluar

Tifozët e Juventusit gëzuan pa masë kur mësuan se Cristiano Ronaldo do të transferohej te klubi i tyre, por ardhja e portugezit në Torino ka sjellë një problem për ta. Klubi ka rritur me 30% biletat për sezonin e ri. Kështu,...
134399590

Osmani pas disfatës nga Salcburgu: Nuk do të ndalemi të besojmë në mrekulli

Trajneri i Shkëndisë, Qatip Osmani pas disfatës (0-3) nga Salcburgu i Austrisë në ndeshjen e parë të xhiros së tretë kualifikuese në Ligën e kampionëve ka ndarë pakënaqësinë e tij, por ka shtuar se nuk do të ndalet të besojnë...
1532969654-027246-noticia-normal_1533717413-523060

Real Madridi e fton Juventusin, organizon ndeshje për të nderuar Ronaldon

Milani do të jetë mysafir në Santiago Bernabeu më 11 gusht për ndeshjen kundër Real Madridit për Trofeun e Bernabeut. Megjithatë, tani po përflitet më shumë për edicionin e vitit 2019 të kësaj ndeshje, pasi që klubi madrilen po...
134397964

Osmani: E dimë çka na pret, por do të tregojmë më të mirën

Kampioni i Maqedonisë në futboll Shkëndija sot me Red bull Salcburgun e luan ndeshjen e parë nga xhiroja e tretë e kualifikimeve në Ligën e kampionëve. Trajneri Qatip Osmani dhe kapiteni Armend Alimi para ndeshjes në Austri theksuan...
djdln5uxsaay2o1_1533557443-3654195

Lajm i mirë për tifozët e Ronaldos, debutimi i tij me Juven do të transmetohet live në Facebook

Loja e parë e sezonit të ri të Serie A-së, Chievo kundër Juventusit, do të transmetohet drejtpërdrejtë në Facebook, ka bërë të ditur Elevent Sports. Në këtë ndeshje do të debutojë Cristiano Ronaldo, pas transferimit nga Real...
134395441

Nëse e kalon Salcburgun, Shkëndija luan me më të mirin nga ndeshja mes Cërvena Zvezdës dhe Spartak Tërnavës

Kampioni i Maqedonisë në futboll Shkendija gjatë një suksesi eventual në garën me Salcburgun, për kundërshtarë në plej- ofin në Ligën e Kampionëve do ta ketë më të mirin nga përballja mes Cërvena Zvezdës dhe Spartak Tërnavës. Kështu...
134393288

Drita Islami dhe Dario Ivanovski do ta përfaqësojnë Maqedoninë në KE në Berlin

Maqedoninë në Kampionatin Evropian në atletikë, që mbahet në Berlin prej datës shtatë deri më 12 gusht, do ta përfaqësojnë vetëm dy garues – Drita Islami dhe Dario Ivanovski. Islami do të vrapojë në disiplinën 400 metra...
134389011

Osmani: Vazhdojmë pa presion kundër Salsburgut

Trajneri i Shkëndisë, Qatip Osmani pas barazimit pa gola në ndeshjen kthyese të xhiros së dytë kualifikuese në Ligën e kampionëve kundër ekipit Sherif në Tiraspol, deklaroi se tani vazhdojnë në Evropë pa presion. “Ky është...
1-1056

Disku i hokejit i shfryn gjoksin yllit të pornos

Një moment i tmerrshëm, po aq sa dhe komik. Ylli i filmave pornografikë, Mia Khalifa ka përjetuar momente të vështira teksa ka qenë duke parë si spektatore një ndeshje hokeji të ‘play-off’ në NHL-në amerikane. Vajza me origjinë...
ronaldo-6

Kjo është vila e jashtëzakonshme e Ronaldos në Torino (VIDEO)

Arriti të dielën vonë në mbrëmje, në terminalin privat të aeroportit “Caselle”. U shfaq me djalin më të vogël në krahë, me një bluzë me mëngë të shkurtra të bardhë dhe syze të errëta. Me trajnimin e sotëm, zyrtarisht...