Tuesday, 26 January 2021 | Lajme: 0

Sport

camp-nou_1532941922-520045

Edhe një shitje tjetër e madhe për Barcelonën

Barcelona mund ta ndryshojë emrin e stadiumit të saj “Camp Nou”, nëse ndonjë sponsor i ofron 300 milionë euro për t’ia vendosur emrin e brendit të vet stadiumit. Vendimi do të merret në fillim të 2019-ës gjatë mbledhjes së...
134384942

Maqedonia e fitoi kampionatin EHF

Kombëtarja e hendbollit të Maqedonisë për lojtarë deri në moshën 20 vjeçare ka triumfuar në kampionatin EHF, që u mbajt në Shkup. “Kuq-verdhët” në finale më lehtë nga që është pritur e fituan Bjellorusinë e fuqishme...
134377529

Shkëndija e mposhti Sherif Tiraspol dhe me epërsi minimale do të udhëtojë për në Moldavi

Kampioni i Maqedonisë Shkëndija e fitoi Sherif Tiraspol nga Moldavia me rezultat 1:0 në ndeshjen e parë të xhiros së dytë kualifikuese për Ligën e Kampionëve që u zhvillua në Shkup. Golashënues i golit të vetëm ishte Besart Ibraimi,...
134374333

Osmani: Jemi të gatshëm për Sherifin moldav, nuk do të përsëritet loja nga ndeshja kthyese me TNS

Trajneri i kampionit të futbollit të Maqedonisë Shkëndija, Qatip Osmani në konferencë për media para duelit nesër mbrëma me Sherif nga Tiraspol në ndeshjen e parë nga gjiroja e dytë kualifikuese për Ligën e kampionëve deklaroi...
xhaka-1-1

Kështu nisin ditën Granit Xhaka dhe bashkëshortja e tij

Granit Xhaka dhe Leonita janë bërë një nga çiftet më të përfolura në rrjete sociale. Kjo ngase gjatë Kampionatit Botëror “Russia 2018″, Graniti mori vëmendje të madhe me golin që shënoi kundër Serbisë, shkruan lajmi net. E...
134369846

Shkëndija kundër Sherif Tirasol më 24 korrik në Shkup

Kampioni i Maqedonisë Shkëndija ndeshjen e parë nga xhiroja e dytë kualifikuese për Ligën e kampionëve kundër Sherif Tirasol nga Moldavia do ta luajë më 24 korrik në Shkup me fillim në orën 20:15. Ndeshja kthyese luhet shtatë ditë...
134369673

Më 22 korrik në Kërçovë mbahet turneu ndërkombëtar në mundje

Kërçova edhe sivjet më 22 korrik do të jetë nikoqire e mundësve më të mirë ndërkombëtar të turneut që do të organizohet në fshatin Baçisht. Siç njoftojnë nga Komuna e Kërçovës, garuesit për publikun kërçovarë dhe për...
1-599

Ronaldo i shkëput të gjitha lidhjet me Spanjën, shet gjithçka që ka atje

Cristiano Ronaldo dëshiron t’i shkëpusë të gjitha marrëdhëniet me Spanjën dhe lidhjet e tij me autoritetet tatimore spanjolle duke nxjerrë në shitje gjithçka që ka atje. Cristiano Ronaldo dëshiron të lërë pas gjithçka...
odri_1531915627-4889114

Reali prezanton transferimin 35 milionësh

Real Madrid edhe zyrtarisht ka prezantuar transferimin e kësaj vere, Alvaro Odriozola. Mbrojtësi i djathtë spanjoll, Alvarto Odriozola sot edhe zyrtarisht është prezantuar si futbollist is kuadrës së madhe spanjolle, Real Madrid. Transferimi...
134366266

Shkëndia u mposht në Uells, por vazhdon me kualifikimet për LK

Kampioni i Maqedonisë, Shkëndia arriti të sigurojë plasman në xhiron e dytë të kualifikimeve për Ligën e kampionëve (LK). Edhe pse Shkëndia në ndeshjen kthyese në Uells kundër TNS humbi me rezultat 4:0, falë avantazhit të madh...