Tuesday, 26 January 2021 | Lajme: 0

Sport

ss_1531720227-9952144

Tifozja seksi e Kroacisë mori vëmendjen edhe në ditën finale

Tifozja më e popullarizuar kroate, Ivana Knoll, nuk ka mundur të mungojë në finalen e madhe të Kampionatit Botëror, ‘Rusia 2018’. Prezenca e bukuroshes në tribunat e Luzhniki Stadium ka tërhequr menjëherë vëmendjen e fotografëve,...
134361957 (1)

KB 2018: Topi i artë për Luka Modriq, Mbape futbollisti i ri më i mirë i Botërorit

Kapiteni i Kroacisë, Luka Modriq është zgjedhur nga FIFA si futbollisti më i mirë i Botërorit Rusi 2018. Një çmim më tepër ngushëllues për yllin e Kroacisë, i cili nuk arriti ta dërgojë kupën e Botës në shtëpi edhe pse së...
4e47d43300000578-5955603-image-a-48-1531673945183_1531675330-7134704

Po ndodh tani në Paris – Kështu po festojnë francezët

Franca ka fituar Kupën e Botës me fitore 4:2 kundër Kroacisë në Moskë. Presidenti francez Emmanuel Macron ka festuar në stadium ku shikoi ndeshjen krah gruas së tij Brigitte dhe homologut rus Vladimir Putin. Por festa e vërtetë po...
dikbs5iw0aexp0k_1531675739-8616455

Luka Modric shpallet Lojtari më i Mirë i Kupës së Botës 2018

Mesfushori i Real Madridit u shpall lojtari më i mirë i turneut pasi e ndihmoi Kroacinë ta arrijë finalen e së dielës, të cilën e humbi ndaj Francës. Franca fitoi 4-2 ndaj Kroacisë, por Modric pati një turne të shkëlqyer duke e...
diksywkx0aahpwt_1531673876-2834944

Franca e mposht Kroacinë, shpallet kampione e Botës për herë të dytë në histori

Franca e ka fituar për herë të dytë Kupën e Botës pasi e mposhti Kroacinë në finale të Botërorit Rusia 2018 të dielën në Moskë. Pas Botërorit më 1998 në shtëpinë e vet, Franca e ka fituar edhe Botërorin Rusia 2018, duke...
133964629

KB 2018: Finalet e deritanishme dhe fituesit e Botërorëve të futbollit

Ndeshjet finale të të gjitha Kampionateve të deritanishme botërore në futboll: 1930 – Kampion i Botës Uruguaji finalja, Montevideo: Uruguaj – Argjentinë 4-2 (1: 2). 1934 – kampione Italia finale, Romë: Itali –...
video_1531479761-3763129

Nëse ju pyesin pse e doni futbollin, tregojauni këtë video

Kjo video po qarkullon në rrjetet sociale, që tregon për dashurinë e futbollit.
bd35c50c5777c4c1baadc70298580378-53427-d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e-2-650x358

Efekti i Botërorit, Rusia fiton një shumë marramendëse të ardhurash

Për sa u përket të ardhurave, parashikmet e qeveritarëve rusë përllogariten të jenërreth 10.9 miliardë euro. Rusia si organizatore e Botërorit ka pasur detyrën e vështirë që të bëjë që të gjithë të pranishmit për këtë...
Xherdan-Shaqiri-480x270

Shaqiri kalon te Liverpooli për 13.75 mln paund

Liverpooli ka arritur akordin me Stoke Cityn për të siguruar shërbimet e sulmuesit anësor të Zvicrës, kosovarit Xherdan Shaqiri, i cili pritet të kryejë testet mjekësore brenda kësaj jave. “Të kuqtë” nga “Anfield Road” kanë...
134358369

Shkupi humbi nga Glasgou Renxhers

hkupi me humbje prej 2:0 si mysafir në Glasgou Renxhers e filloi xhiron kualifikuese hyrëse në Ligën e Evropës. Para më shumë se 50.000 shikuesve ekipi i Stiven Xherard e shfrytëzoi terrenin vendor dhe i solli epërsi ekipit me golin...