Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Lajme

zijadin-sela-960x674

Ziadin Sela i reagon Zaevit: Mos u përziej në punët e Kosovës

Ziadin Sela i sugjeroi që të Zaevi që të i shikoj punët e Maqedonisë dhe të mos përzihet në politikën e brendshme të Kosovës. Pas deklaratës së Zoran Zaevit se themelimi i Ushtrisë së Kosovës ishte i hershëm, Aleanca Shqiptare...
zaev

LSDM qëndron pas deklaratës së Zaevit: Nuk është koha për formimin e ushtrisë

Kryeministri Zoran Zaev i është bashkangjitur qëndrimit të sekretarit gjeneral të NATO-s Jens Stoltenberg se tani nuk ishte koha që të formohet ushtria në Kosovë. Ky qëndrim nuk është vetëm i Zaevit si kryeministër por edhe i partisë...
4564564465

Miratohen plotësimet në propozim-buxhetin 2019

Qeveria i dha dritë jeshile propozim- buxhetit shtesë për vitin 2019. Në mbledhjen e qeverisë janë harmonizuar amendamentet, që dolën nga debati i komisionit për buxhetin e vitit të ardhshëm. Plotësimi i buxhetit ka të bëjë me...
Sela-4-780x439

Prokuroria: Pepiq dhe Mihajllovski kanë goditur Ziadin Selën më 27 prill

Sot në Gjykatën Penale në Shkup vazhdoi gjykimi për 27 prillit dhe hyrjen e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë. Në incizim shihet se si një person nga truma e heq deputetin Ziadin Sela, ndërsa personat tjerë fillojnë ta godasin. Prokurorja...
Patinazh-696x348

Shkupi do të bëhet me patinazh, si pjesë e Programit të Fundvitit, dhuratë nga “Bashkimi Evropian për TY”

Të dielën, 16 dhjetor 2018, në ora 12:30, Ambasadori Samuel Zhbogar zyrtarisht do të shpall të hapur terrenin për patinazh “BE për TY” në sheshin e Qytetit të Shkupit. Këtë vit për here të parë, Delegacioni i Bashkimit Evropian...
48357782-10218764246555210-666129657875136512-n-650x358-1_1544792583-5030598

Motoja e re për Ushtrinë “Prej sot gatitu”

Kosova sot ka transformuar FSK-në në ushtri. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli e ka mbyllur në mënyrë interesante seancën për miratimin e ligjeve që e transformuan FSK-në në ushtri. Ai ka përshëndetur kadetët e FSK-së...
auto_edi-rama-11544732560-750x430

Edi Rama ‘aksidentalisht’ publikon foton qesharake në Instagram, mundohuni të mos qeshni!

Edi Rama është kryeministri i Shqipërisë. Ai edhe pse i zënë në profesionin e tij ai gjen kohe edhe për veten. Rama, është aktiv në rrjete sociale i cili ndan postime të ndryshme. Së fundi, aksidentalisht ka publikuar një imazh me...
ali-ahmeti-1

Urimi i Ali Ahmetit për ushtrinë e Kosovës

Sa shumë sakrificë, sa shumë ëndrra, sa shumë përpjekje, sa shumë martirizim ndër shekuj për të ardhë deri të këto ditë të lirisë, pavarësisë, të ushtrisë, të barazisë dhe të perspektivës. Ushtria e Kosovës është edhe...
Drini-i-zi-780x439

Rritet niveli i lumenjve, liqeneve në Maqedoni

Është rritur niveli i lumenjve mbi mesataren për muajin dhjetor në Vardar në Demik Kapi, në Pçinja te Banja e Katllanovës, në Kriva Pallakës në Kriva Pallankë, te Bregllanica në Shtip, te Lumi i Zi në Novac, në Drin të zi në...
Gjykata-Penale-780x439

Anulohet gjykimi për rastin “Toplik”

Seanca gjyqësore për rastin “Toplik” të PSP-së, ku i dyshuar i parë është ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski, për shtije të tokës shjtetërore për ndërtimin e kompleksin “Sonçev grad” në Sopishte dhe...