Saturday, 27 February 2021 | Lajme: 0

Lajme

moti

Moti sot në Maqedoni

Në Maqedoni moti do të jetë me vranësira dhe me reshje të dobëta të shiut dhe të borës. Reshje më të shumta do të ketë pjesa perëndimore dhe jug-perëndimore të vendit ndërsa në pjesë të caktuara do të ketë edhe shfaqje...
tur_1545346253-6597379

Çagri Sakar emërohet ambasador i ri i Turqisë në Prishtinë

Çağrı Sakar është emëruar si ambasador i Turqisë në Prishtinë. Me anë të dekretit të publikuar në Gazetën Zyrtare të Turqisë, në 25 vende anembanë botës janë emëruar ambasadorë të rinj, në mesin e të cilëve edhe në...
carovska-780x439

Carovska: Vitin e ardhshëm 90 mijë familje do të marrin edhe nga 3.300 denarë

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Mila Carovska në intervistë për “Deutsche Welle” tha se 90.000 familje në Maqedoni vitin e ardhshëm do të jenë në gjendje të marrin përfitime sociale 3.300 denarë në muaj. “Paga minimale...
2-207

Bëri shqiponjën dykrerëshe, Zvicra ia përfundoi karrierën ushtarake kosovares (FOTO)

Një fotografi e Jetmira Avdilit e cila një kohë shërbeu si oficere në Zvicer, i kushtoi asaj me humbje të karrierës ushtarake. Ajo dikur ishte ushtare zvicerane e aeroportit por shqiponja dykrerëshe bëri që gjithçka të ndryshonte...
1-762-750x430

Dyshime për terrorizëm, blindohen aeroportet e Gjermanisë

Aeroportet më të mëdha të Gjermanisë kanë shtuar masat e sigurisë pasi janë vërejtur në Stuttgart katër persona, të dyshuar si terroristë. Policia thuhet të jetë duke kërkuar për një djalë dhe baba nga North Rhine-Westphalia...
valon-bela-750x430

Policia: Këto janë personat që qëlluan me armë zjarri ndaj Valon Belës

Drejtori ekonomik i Klinikës së Gjinekologjisë në Shkup, Valon Bela, u qëllua me dy plumba sonte në një sulm të armatosur në Çair të Shkupit. Siç bënë të ditur Ministria e Brendshme, Valon Bela u qëllua në këmbën e djathtë...
protest-vmro20dek-10-960x639

Mickoski: Le ta harrojmë librin e një kohe, të hapim një libër të ri

Lufta jonë sapo ka filluar, tha kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sonte gjatë marshimit protestues në Shkup. Për pushtetin ai i tha se për atë çka kanë bërë do të përfundojnë në vorbullën e historisë. Mickoski gjithashtu...
aleanca-për-shqiptarët-e1505468848729-780x439

Aleanca për Shqiptarët kundër Ligjit për amnisti

Partia Aleanca për Shqiptarët është kundër ligjit që u miratua në Kuvend, ku amnistohen një pjesë e pjesëmarrësve të dhunës në Kuvend, sot thanë se do të ngritin nismë në Gjykatë Kushtetuese. Ata nuk votuan në miratimin e...
zhdukje

Dy motrat 13 vjeçare zhduken në Tiranë

Dy motra të mitura janë zhdukur pa lënë asnjë gjurmë që prej pasdites së djeshme nga shtëpia e tyre në Tiranë. Denoncimi është bërë nga babai i dy vajzave, të cilat janë vetëm 13 vjeçe. Babai është shprehur përpara autoriteteve...
lazarevski-kostovski-777x437-750x430

Lazarevski dhe Kostovski kthehen në vendet e tyre të punës, njoftoi Ministri i MPB-së

Gjorgji Lazarevski dhe Xvonko Kostovski të cilët e zbardhën aferën me përgjimet gjatë regjimit të kaluar, nga sot do të kthehn në vendet e tyre të punës. Këtë e ka bërë të ditur Ministri i MPB-së në profilin e tij personal...