Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Lajme

800px

Ministria e Punëve të Jashtme paralajmëron punësim të diplomatëve të rinj

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë paralajmëron se deri në fund të vitit 2018 do të publikohen shpalljet për punësim të diplomatëve të rinj dhe për zyrtarët ndihmës-profesional, njofton Portalb. MPJ thotë se konkurrentët...
studentet-1-1-750x430

Zvogëlohet numri i studentëve protestues në Tetovë

Protesta e studentëve në Tetovë sot është zvogëluar duke humbur mbështetjen për të drejtat e tyre. Ata edhe sot kërkuan nga MASH dhe universitetet që të plotësohen kërkesat e tyre edhe atë për një afat 1 javore. Protestuesit...
studente-28-1_1545228236-3471191

Tërhiqet Rama, zbardhet drafti që mundëson plotësimin e 8 kërkesave të studentëve

Në platformën “Shqipëria që duam” është krijuar një faqe, që për të dokumentuar atë që Rama e quan “Pakti për Universitetin”. Aty janë publikuar 8 pikat e kërkuara nga studentët, për të cilat është...
digjet-bmw_1545226013-5678342

Digjet një BMW me targa bullgare në Shkup

Automjet i tipit “BMV” me targa bullgare është djegur në rrugën “Mirka Gjinova” në Shkup. Rasti është paraqitur herët në mëngjes, në orën 3:50, në SPB Shkup. Siç njoftoi sot MPB-ja, automjeti është në pronësi të personit...
19-52-650x358_1545227535-8857762 (1)

Mediat serbe: Vajzat serbe në Kosovë, kalojnë natën me shqiptarë dhe ushtarë të KFOR-it

Mediat serbe raportojnë për raste të prostitucionit të vajzave serbe në Kosovë. Femrat nga Serbia vijnë për një natë në Kosovë ku merren me prostitucion, kurse numri më i madh i tyre që vendosin të merren me këtë angazhim vijnë...
unnamed-1-49

Në janar do të ketë rikonstruim të Qeverisë?

Në fillim të vitit të ri pritet të ketë rikonstruim të Qeverisë së Kryeministrit Zaev. Burime për Agjencinë e Lajmeve Zhurnal pranë qeverisë thonë se në muajin janar do të ketë ndryshim të dikastereve mes partnerëve qeveritar,...
1484040215_obse_45-800x445

Me ndihmën e OSBE-së, Kuvendi do ta përforcojë pozicionin e tij kushteutes

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi dhe shefi i misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë nënshkruan Memorandum për mirëkuptim, për zbatimin e aktiviteteve të përbashkëta në periudhën deri më 31 dhjetor të...
xhafericoja-780x439

Me ndihmën e OSBE-së, Kuvendi i Maqedonisë do ta përforcojë pozicionin e tij kushtetues

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi dhe shefi i misionit të OSB-së Clemens Coja sot nënshkruan Memorandum bashëpunumim për zbatimin e aktiviteve të përbashkëta nga viti 2018 deri në dhjetor të vitit 2021. Qëllimi...
Vilma-Ruskovska-780x439

Ruskovska: Do ta analizojmë Ligjin e amnistisë kur të hyjë në fuqi

Prokurorja Vilma Ruskovska thotë se “Asgjë nuk mund ndërmarrim para se Ligji për amnisti të publikohet në ‘Gazetë zyrtare”. “Procesi gjyqësor për 27 prillin vazhdon. Të enjten ka seancë dhe do të vazhdojmë me plotësimet...
prosti_1545210415-5164671

Prostituta shqiptare bën gjestin e rrallë dhe gjithë mediat italiane shkruajnë për të

Një shqiptare e cila punon si prostitutë në Itali, ka bërë një gjest që ka tërhequr vëmendjen e mediave italiane.  Vajza, 22-vjeçare gjeti një portofol brenda të cilit kishte 150 euro, pranë një karburanti. Menjëherë shqiptarja...