Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Lajme

vetura-696x365

Tre fëmijë kanë rënë në gropë te “Skopje City Mall” (Foto)

Një veturë e llojit “Pezho” sot në mëngjes ka rënë në gropë të hapur gjatë aktiviteteve ndërttuese te “Procredit” banka afër “Skopje City Mall”-it në lagjen Karposh të Shkupit. “Rreth orës 7-8 të mëngjesit në...
sugareski

Sugareski: Së shpejti fillon ndërtimi i 1.3 kilometrave të para të autostradës Shkup-Bllacë

Projektimi i 1.9 kilometrave të para nga autostrada Shkup-Bllacë do të përfundoj gjatë muajit të ardhshëm, më pas menjëherë do të filloj tenderimi, ndërsa pritet që në muajt e ardhshëm të filloj ndërtimi i asaj pjese, ka thënë...
polici

Ky është polici shqiptar i cili humbi jetën sot në Shkup, pas përplasjes nga treni (FOTO)

Ky është  identiteti  i policit të ri shqiptar që humbi jetën në aksidentin që në orët e hershme të mëngjesit të sotëm ndodhi në lagjen Maxhari të Shkupit. Bëhet fjalë për të riun Ali Bekteshi nga Shkupi, i cili shërbente...
f1

Ky duhet të jetë amuri i Maqedonisë sipas një vullnetari amerikan (foto)

Një shqiponjë e kombinuar në flamurin aktual të Maqedonisë me disa modifikime të bëra është flamuri i ideuar nga një vullnetar amerikan nga misioni Peace Corps në Maqedoni, informon Ina. Bëhet fjalë për amerikanin Conner Andersson,...
1-666

Vrau me shokun e tij vajzën greke, shqiptari 20 vjeçar ka një mesazh për të gjithë

Aleksandër Luca vijon të përsërisë thirrjen se është i pafajshëm. Nga qelia në burgun e Grevenas ku ai ndodhet, 20-vjeçari shqiptar ka folur për televizionin grek “Skai”. Në deklaratat e tij është i rezervuar, por pretendon...
dacic

Daçiq: Kemi fitore ndaj Kosovës

Ministri i Punëve të jashtme të Serbisë Ivica Daçiq ka deklaruar se gjatë periudhë së shkuar janë bërë hapa të rëndësishëm diplomatikë dhe se ata mund të maten me atë se cilat vende vërtetë e kanë njohur Kosovën. “Shumë...
1-697

Jep dorëheqje kryeministri i Belgjikës

Kryeministri i Belgjikës, Charles Michel, ka dhënë dorëheqjen nga detyra pas paraqitjes së një mocioni mosbesimi kundër qeverisë së tij. Partia më e madhe në koalicionin e krijuar nga Michel, “Flemish N-VA” u largua një javë...
treni-780x439

Shkup, treni godet automjetin në Maxhar, humb jetën një person

Një person ka ndërruar nga goditja e trenit ndaj automjetit te kalimi hekurudhor në Maxhar të Shkupit sot në mëngjes në ora 5:50. Sipas njoftimit  MPB-së, treni që ka lëvizur nga Tabanoci drejt Shkupit ka goditur automjetin “Volkswagen...
kuvend

Vazhdojnë debatet në komision për amendamentet kushtetuese pa OBRM-PDUKM-në

Komisioni kuvendar për Çështje Kushtetuese sot duhet të vazhdojë debatin për katër propozim amendamentet e Kushtetutës dhe raportin që Qeveria ia dorëzoi Kuvendi pas pesë debateve publik që u mbajtën si hyrje në fazën e tretë...
moti

Moti sot

Moti sot në Maqedoni gjatë mëngjesit do të jetë me vranësira kurse ngjatë ditës do të ketë shfaqaje të diellit. Temperature e mëngjesit do të lëvizin nga -2 deri 0 gradë celsius, ndërsa temperatura gjatë ditës së sotme do...