Monday, 8 March 2021 | Lajme: 0

Lajme

Screenshot_1

Zaev: Maqedonia mbetet e përkushtuar në anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe BE

Pas takimit mes kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe zëvendës Sekretari Shtetëror i ShBA-ve, John Sullivan patën konferencë për shtyp kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev tha Maqedonia mbetet në përkushtimin e qëllimin e...
zaev-amer-750x430

Press konferencë e kryeministrit, Zaev me zv/sekretarin shtetëror të SHBA-ve, Salivan

Kryeministri Zoran Zaev dhe Zëvendës Sekretari i Shtetit i SH.B.A.-së John Sullivan do të mbajnë një konferencë të përbashkët për shtyp pas takimit në Qeveri. Sullivan, i cili qëndron për vizitë njëditore në Maqedoni, sot do...
2-168

Shantazhohet gruaja nga Kamenica: Ose 500 euro ose ua dërgojmë familjarëve fotot e tua intime

Një grua në Kamenicë ka raportuar se ka qenë viktimë e një shantazhi i cili i është bërë përmes rrjeteve sociale. Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur dje rreth orës 09:00. Sipas njoftimit viktima ka raportuar në Polici se përmes...
1-661

Hodhi 25 mijë euro nga ballkoni, arrestohet autori (FOTO)

Kalimtarët u nisën të mblidhnin kartëmonedhat që po fluturonin nga një ndërtesë. Ngjarja ndodhi në një lagje punëtorësh në Hong Kong dhe personi që i hodhi paratë u arrestua nga policia për prishje rendi. Ai quhet Uong Çing-kit,...
pasaporta

Hiqen vizat për qytetarët e Maqedonisë në Kolumbi

Qytetarët e Maqedonisë prej tani do të mund të udhëtojnë pa viza në Kolumbi. Nëse deri tani në këtë vend qytetarëve të Maqedonisë ju duhej vizë, nga tani nuk do të jetë e nevojshme. Këtë e konfirmoi edhe ambasadori në Brazil,...
Kushtetuta-MK-780x439-696x385

Faza përfundimtare e ndryshimeve kushtetuese

Komisioni kuvendar për çështje kushtetuese do të fillojë debatin për amendamentet dhe raportin që Qeveria ia dorëzoi Kuvendit pas pesë debatet publike që u bënë në fazën e fundit të tretë të ndryshimeve kushtetuese. Partitë...
kuvend

Trupi për pajtim do të bisedojë për Propozim-ligjin për amnisti

Grupi kuvendar ndërpartiak për pajtim, integrim dhe reforma sot do të mbajë mbledhjen e tret ku pritet të shqyrtohet Propozim-ligji për amnisti që e përgatiti nëngrupi për pajtim. Zeqir Ramçilloviq, nga grupi i pavarur i deputetëve...
moti

Moti sot në Maqedoni

Moti sot gjatë mëngjesit do të jetë me vranësira ndërsa gjatë pasdites së vonshme do të ketë reshje të borës. Temperaturat gjatë mëngjesit do të jenë nga -2 gradë deri 1 gradë celsius ndërsa temperaturat gjatë ditës do të...
HahnSerbia-1-800x450-750x430

Brukseli ia jep Serbisë 97 milionë euro, Kosovës i kërkon heqjen e taksës

Ministrja e Integrimit Evropian të Serbisë, Jadranka Joksimoviq dhe Komisioneri për Zgjerim,  Johannes Hahn nënshkruan sot në Bruksel një pjesë të Instrumentit të Ndihmës së Para-Anëtarësimit për 2017 në vlerë prej mbi 97 milionë...
bujar-osmani-3-750x430

Bujar Osmani nesër takohet me Ministrin e Deleguar për Çështje Evropiane të Rumanisë, Xhorxhe Çamba

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, nesër do të jetë nikoqir dhe do të mbajë takim me Ministrin e Deleguar për Çështje Evropiane të Rumanisë, Xhorxhe Çamba, i cili për vizitë pune do të qëndrojë...