Wednesday, 27 October 2021 | Lajme: 0

Futboll

1-847-750x430 (1)

MARCA: Topi i Artë prapë shkon në Madrid

Thashethemet kanë filluar tanimë se kush do ta fitojë Topin e Artë të radhës, me votimet që tashmë janë mbyllur, por gazeta e njohur spanjolle beson se tre nga kandidatët e tyre kanë kaluar në finale dhe ata janë: Antoine Griezmann,...
screenshot-7_1542291217-3868760

Futbollisti brazilian fiton 400 mijë euro në javë, ja si i shpenzon ato

Paratë nuk mund ta blejnë lumturinë, por futbollisti brazilian, Hulk, e ka zbuluar se mjaftueshëm para mund ta blejnë një aeroplan privat të personalizuar. Hulk është duke luajtur për momentin në Super Ligën Kineze, pas transferimit...
sjsjs-650x358

‘Shpërthen’ një skandal i ri te Bayern Munich

James Rodroiguez po del të jetë problemi i madh i Bayern Munich këtë sezon. Anësori kolumbian vazhdon të jetë i pakënaqur me trajnerin Niko Kovaç, largimin e të cilit tashmë e ka kërkuar nga Bayern Munich. Trajneri kroat, nuk...
Klopp-Shaqiri-750x430

Zyrtare: Shaqiri nuk do të luajë kundër Cervena Zvezdës, Klopp tregon arsyen

Jurgen Klopp ka thënë se Liverpooli do të shkojë në Beograd me përqendrimin 100 për qind në futboll, pasi e la jashtë skuadrës sulmuesin shqiptar, Xherdan Shaqirin, për shkak se prezenca e tij në Serbi mund të shkaktojë tensione...
Leo-Messi101-780x439

Messi refuzoi 755 milionë euro nga Man City

Mediat spanjolle e kanë zbuluar se Manchester City kishte lansuar një ofertë rekord botëror për kapitenin e Barcelonës Lionel Messi vitin e kaluar. Messi ka nënshkruar rinovimin e kontratës apo kontratën e fundit me Barcelonën gjatë...
auto_Xherdan-Shaqiri_Salah1540193165-750x430

Shaqiri bëhet kërcënim serioz për Salah

Mohamed Salah nuk është më ai i sezonit të kaluar, pasi deri tani me Liverpoolin nuk ka treguar atë shkëlqimin që prisnin të gjithë. Në ndeshjen kundër Hudersfilldit, ai shënoi një gol, por vlerësimet e tifozëve i ka marrë sulmuesi...
neymarr-750x430

I ‘shuhen ëndrrat’ Realit, Neymar dëshiron kalimin te kjo skuadër!

Rikthimi i Neymarit te Barcelona nuk është i pamundur” Ky është titulli i bujshëm  i të përditshmes katalanasve “Mundo Deportivo” dedikuar një rikthimi të brazilianit në “Camp Nou”, shkruan SYRI.net. Braziliani ka konfirmuar...
99526663

Kupa e Maqedonisë në futboll: Shkëndija përballet me Pobedën

– Federata e futbollit të Maqedonisë (FFM) sot ka caktuar dyshet e çerekfinales së Kupës së Maqedonisë në futboll. Akademia Pandev ka fituar kundërshtarin më të dëshiruar Korabin, derisa duelet tjera janë Sileksi- Bellasica,...
1531039309-136302-noticia-normal_1537270554-2561110

Fjalimi i fundit i Ronaldos për Realin: Ia vlen të vdesim sonte për ta shkruar historinë

Në ndeshjen e tij të fundit për Real Madridin, superylli portugez Cristiano Ronaldo i motivoi bashkëlojtarët e tij për ta korrur suksesin historik ndaj Liverpoolin në finalen e sezonin të kaluar në Ligën e Kampionëve. “Është...
atletico-madrids-diego-simeone-says-antoine-griezmann-last-seasons-best-player_1537180169-8691886

Griezmann: Jam në të njëjtin nivel me Messin dhe Ronaldon

Sulmuesi francez i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, pretendon se është në të njëjtin nivel me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldo, si dhe ka treguar se ai pret që të jetë një ndër pretendentët për çmimin “Topi i Artë”. Griezmann,...