Sunday, 12 July 2020 | Lajme: 0

Futboll

huan-mata

Unitedi vazhdon me fitore (Video)

Manchester United ka vazhduar me fitore në Premierligë, duke mposhtur në udhëtim West Hamin me rezultat 2:0 Skuadra e Manchester Unitedit e ka nisur vitin 2017 me fitore, pasi në udhëtim ka mposhtur skuadrën e West Hamit 2:0. Golat për...
15781680-10154270466284117-1768981831791859733-n_1482838297-2413623

Drejtori sportiv i Koln-it tregon të vërtetën e largimit të Mavrajt

Sipas drejtorit sportiv të Koln-it, Jorg Shmadke, Mërgim Mavraj,  mori një ofertë shumë interesante për të ardhmen e tij dhe, në këtë mënyrë, nuk mund të kishte asnjë pengesë nga Koln-i. “Për Mavrajn, Hamburgu ofroi një propozim...
15781680-10154270466284117-1768981831791859733-n_1482838297-2413623

Mavraj edhe zyrtarisht është pjesë e skuadrës së Hamburgut (Foto)

Skuadra e Hamburgut e ka prezantuar Mërgim Mavrajn. Ish mbrojtësi i Kolnit ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2019 me klubin e ri. “Do ta jap maksimumin për ta ndihmuar ekipin. Nga janari do të jem në dispozicion të ekipit”,...
de-biazi-470x245

De Biasi: Largohem nëse s’kam objektiva të njëjta me FSHF

Trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, ka qënë i ftuar në emisionin “Ora Skaner” në televizionin “Ora News” përballë një paneli të ftuarish ku ka bashkëbiseduar me ta çështje të ndryshme mbi ekipin që drejton. Viti...
chape-00_1482393121-4707407

Chapecoense merr trofeun Copa Sudamericana (Video)

Skuadrës braziliane, Chapecoense, i është dorëzuar titulli i “Copa Sudamericana” dhe trofeun e ka pranuar presidenti i klubit, Plinio David de Nes Filho. Klubi brazilian humbi pothuajse të gjithë ekipin pas një aksidenti ajror...
bbb_1482391916-825789

Barcelona kualifikohet me 7 gola për në fazën tjetër të Kupës së Mbretit (VIDEO)

Barcelona nuk ka lejuar ndo një surpizë të këndëshme vetes në ndeshjen e dytë të raundit të 1/16-s në Kupën e Mbretit në Spanjë. Pas barazimit 1 me 1 si mysafire ndaj Herculesit, Barça ka fituar 7 me 0  në shtëpi për të kaluar...
zahavi-berisha-470x381

FIFA me dorë të hekurt, dënon me dy ndeshje portierin e kuqezinjve

Goditja me kokë ndaj Eren Zahavit i ka kushtuar shtrenjtë portierit të përfaqësueses shqiptare, Etrit Berisha, i cili është njohur sot me masën e marrë nga Komisioni i Disiplinës i FIFA-s. Berisha u ndëshkua me karton të kuq pas...
ibra-2-620x330

Ibra refuzon ofertë marramendëse nga Kina

Zlatan Ibrahimovic ka hedhur poshtë një ofertë marramendëse nga Kina Sipas tabloidit britanik, Daily Mail, Zlatan Ibrahimovic ka hedhur poshtë ofertën marramendëse nga Kina për të qëndruar në Manchester United. Thuhet se legjenda...
taulant_1468661153-8423104

Taulant Xhaka mund të bëhet pjesë e Barcelonës

Futbollisti shqiptar, i cili luan për ekipin e Baselit dhe i cili është pjesë e kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, mund të behët pjesë e skuadrës së Barcelonës gjatë stinorit të janarit. Siç informon “sportskeda”,...
received_10210238328288885

“Më të mirët e futbollit të Maqedonisë”: Besart Ibraimi është futbollisti më i mirë i vitit në Maqedoni

Federata e Futbollit të Maqedonisë mbrëmë në Teatrin Kombëtar të Maqedonisë ka ndarë çmimet “Më të mirët e futbollit të Maqedonisë” për vitin 2016. I gjithë manifestimi kaloi në shenjë të futbollistëve të rinj dhe...