Tuesday, 14 July 2020 | Lajme: 0

Futboll

lojatret-basakshehi-12-780x439

Sulmuesi i Kombëtares vishet si polic, skuadra e tij nderon viktimat e sulmit të Stambollit (Foto)

Sulmuesi i kombëtares shqiptare të futbollit, Sokol Çikalleshi, ka zhvilluar dje ndeshjen e Kupës së Turqisë për ekipin e tij, Basaksehir. Ai luajti për 67 minuta ku skuadra e tij fitoi 2-0 në shtëpi ndaj Sivassporit. Ndeshja kaloi...
mesi-2-520x340

Veshi fanellën me qese, Messi takon djaloshin afgan (Video)

Shumë histori fëmijësh që kanë idhuj futbollistë të caktuar, bëhen publike. Por historia e vogëlushit Murtaza Ahmadi ka prekur zemrat e mijëra njerëzve, përfshi edhe atë të yllit argjentinas Leo Messi, fanellën e të cilit Murtaza...
neto-2-520x338

Ankthi i bërë realitet, i mbijetuari i Chapecoenses pa në ëndërr rrëzimin e avionit

Është një nga tre futbollistët e mbijetuar të tragjedisë ajrore të Kolumbisë ku u shua pjesa më e madhe e skuadrës braziliane të Chapecoense. Bëhet fjalë për mbrojtësin 24-vjeçar Neto, i cili doli nga gjendja komes disa ditë...
8064a

Ronaldo fitues i “Topit të Artë’ për të katërtën herë

Revista franceze “France Football” ka nisur numërimin mbrapsht për të bërë publik emrin e fituesit të këtij edicioni të “Topit të Artë” edhe pse pakkush ka dyshime se trofeu do të përfundojë në duart e Kristiano Ronaldos....
rudi-vata

“Bomba” e ish kapitenit kuqezi: Më kërkuan 2 milion euro për t’u bërë president i FSHF

Gjatë emisionit “Rubrika Sportive” të mbrëmjes të së dielës në “TVSH”, ish-futbollisti i kombëtares shqiptare, Rudi Vata, ka dhënë një deklaratë të fortë sa i takon rastit kur ai kandidoi për t’u bërë president i Federatës...
zdrepka-ls-520x276

LK: Përplasje titanësh Barcelona – PSG, Bayern – Arsenal

Është hedhur shorti në Ligën e Kampionëve për 1/8 e finales. Këto janë të gjitha përballjet në Ligën e Kampionëve: Manchester City – Monaco Real Madrid – Napoli Benfica – Borussia Dortmund Bayern Munich – Arsenal Porto –...
44

Futbollisti i Galatasarayt feston golin me policët, për të nderuar viktimat e sulmeve në Stamboll (Video)

Galatasaray ka regjistruar fitore prej 3-1 kundër Gaziantepsporit, në kuadër të javës së 14-të të Superligës turke. Në festën njërit prej golave, ai vendosi të festonte me oficerët e policisë, të cilët shërbenin në Turk Telekom...
besart-berisha-hattrick-490x299

“Hat Trick” për Melburnin, Besart Berisha dy gola larg historisë (VIDEO)

Emri i Besart Berishës shumë shpejt pritet të shkruhet me germa të arta në historinë e futbollit australian. Sulmuesi shqiptar e vazhdoi edhe sot “zakonin” duke shënuar të tre golat e fitores 3-0 të Melburn Viktori në fushën e...
lionel-messi-barcelona-champions-league_u70vii1t5ylm1g06ygr6anw6q

Barcelona pritet t’i ofrojë kontratë të përhershme Mess’it

Barcelona do a joshë Lionel Messi’n me një kontratë të re, e cila do t’i ofrojë atij që ta kalojë pjesën tjetër të karrierës në Camp Nou. Babai i lojtarit, Jorge Messi, ndodhet në kryeqytetin katalinas dhe do t’i fillojë...
cana-4-620x330

Bulku dhe Cana, kandidatë për menaxherin e Kombëtares

Emërimi i Alban Bushit në krye të Kombëtares U-21 bën që posti i menaxherit të Kombëtares të jetë vakant. Momentalisht, kreu i institucionit të futbollit në vend pritet t’i besojë një post të tillë njërit prej dy njerëzve...