Tuesday, 14 July 2020 | Lajme: 0

Futboll

cana_1481039554-6430199

Lorik Cana kujton golin e paharrueshëm në “Marakana” (Foto)

Lorik Cana ka kujtuar kohën kur babai i tij Agimi kishte shënuar në fitoren 1:3 kundër Zrvena Zvezdës në Beograd Ish kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana ka kujtuar 33 vjetorin e golit të babait të tij, Agimit kundër Crvena...
mod_1480801988-3457474

“El Clasico”, Sergio Ramos befason Barcelonën, barazon në të 90’

Nuk ka fitues në “Camp Nou” në sfidën më të mirë të globit, aty ku yjet e mbrëmjes nuk ishin Messi dhe Ronaldo. Në Camp Nou, dy nga skuadrat më të mira , dhuruan një mbrëmje emocionuese deri në sekondën e fundit, aty ku dhe...
helio-zampier-neto-sobrevivio-tragedia_milima20161129_0219_11

I shpëtoi aksidentit tragjik, lojtari i Chapecoense merr një lajm fantastik

Mbrojtësi i Chapecoense, Helio Hermito Zampier Neto i shpëtoi rrëzimit të aeroplanit në Kolumbi. Por, babai i tij ka bërë të ditur një tjetër lajm fantastik se 31-vjeçari mund të vazhdojë të luajë futboll. “Biri im është duke...
untitled_1480583519-698649

Tifozët dhe lojtarët e mbijetuar nderojnë heronjtë e Chapecoense (Video)

Mijëra tifozë ishin mbledhur në stadiumin Arena Conda për t’i ndërruar lojtarët e Chapecoense, të cilët ndërruan jetë pas një aksidenti ajror gjatë udhëtimit në Kolumbi. Përveç tifozëve, dhe zyrtarëve të shtetit brazilian,...
povreden-520x338

Pamjet tmerruese nga aeroplani i rrëzuar në Kolumbi (Video+16)

Një aeroplan me 81 udhëtarë është rrëzuar në Kolumbinë qendrore. Pasagjerë ishin futbollistët e skuadrës braziliane, Chapecoense, të cilët e kanë humbur jetën, kurse vetëm tre prej tyre kanë mbijetuar. Janë publikuar pamjet...
89_1480420006-2452310

Kjo është festa “e çmendur” e lojtarëve para tragjedisë (Video)

Kjo ishte festa “e çmendur” e lojtarëve të skuadrës Chapecoense pesë ditë më parë, pasi u kualifikuan në finalen e Kupës Amerikano-jugore “Daily Mail” ka publikuar pamjet e futbollistëve të cilët kanë festuar kualifikimin...
unnamed (2)(83)

Gerrard u pensionua nga futbolli

Steven Gerrard i ka dhënë fund futbollit të luajtur në moshën 36 vjeçare. Mesfushori anglez që të gjithë karrierën e bëri te Liverpooli, pas një viti në SHBA vendosi të largohet nga futbolli. Ai kishte qëndruar për 17 vite te...
3aa6dd2a00000578-0-image-a-25_1479819334981

Tifozët e Sevillas rrehin fansat e Juventusit (Video)

Ndeshja mes Sevillas dhe Juventusit, e cila do të luhet sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve, është nxehur ende pa filluar. Sipas të përditshmes sportive madrilene, AS, rreth 30 tifozë të Sevillas kanë sulmuar fansat e Juventusit,...
de-biasi-2_1467973537-6722731

De Biasi tregon nëse policia kishte faj për humbjen ndaj Izraelit

Përzgjedhësi i Kombëtares shqiptare, Ginnai de Biasi e ka konfirmuar edhe një herë se, policia nuk ishte fajtore për humbjen e fundit ndaj Izraelit.“Ndeshjen e humbëm ne me lojën që zhvilluam. Nuk ka të bëjë fare shtetrrethimi...
mesi-2

Messi refuzon rinovimin e kontratës me Barcelonën

Ditën e sotme e përditshmja madrilene “Marca” ka publikuar lajmin se Messi në korrik ka refuzuar rinovimin e kontratës me Barcelonën. Menjëherë mediat spanjolle dhe ato britanike kanë filluar të flasin për destinacionin e ardhshëm...