Saturday, 28 November 2020 | Lajme: 0

Futboll

134411931

Shkëndija kundër Rozenborg për vend në fazën grupore të Ligës Evropa

Kampioni i Maqedonisë, Shkëndija në barazhin për plasman në fazën e grupit nga Liga e Evropës do të përballet me klubin norvegjez Rozenborg. Ndeshja e parë midis Rozenborg dhe Shkëndijës do të luhet në Norvegji më 23 gusht,...
134399590

Osmani pas disfatës nga Salcburgu: Nuk do të ndalemi të besojmë në mrekulli

Trajneri i Shkëndisë, Qatip Osmani pas disfatës (0-3) nga Salcburgu i Austrisë në ndeshjen e parë të xhiros së tretë kualifikuese në Ligën e kampionëve ka ndarë pakënaqësinë e tij, por ka shtuar se nuk do të ndalet të besojnë...
1532969654-027246-noticia-normal_1533717413-523060

Real Madridi e fton Juventusin, organizon ndeshje për të nderuar Ronaldon

Milani do të jetë mysafir në Santiago Bernabeu më 11 gusht për ndeshjen kundër Real Madridit për Trofeun e Bernabeut. Megjithatë, tani po përflitet më shumë për edicionin e vitit 2019 të kësaj ndeshje, pasi që klubi madrilen po...
134389011

Osmani: Vazhdojmë pa presion kundër Salsburgut

Trajneri i Shkëndisë, Qatip Osmani pas barazimit pa gola në ndeshjen kthyese të xhiros së dytë kualifikuese në Ligën e kampionëve kundër ekipit Sherif në Tiraspol, deklaroi se tani vazhdojnë në Evropë pa presion. “Ky është...
ronaldo-6

Kjo është vila e jashtëzakonshme e Ronaldos në Torino (VIDEO)

Arriti të dielën vonë në mbrëmje, në terminalin privat të aeroportit “Caselle”. U shfaq me djalin më të vogël në krahë, me një bluzë me mëngë të shkurtra të bardhë dhe syze të errëta. Me trajnimin e sotëm, zyrtarisht...
134374333

Osmani: Jemi të gatshëm për Sherifin moldav, nuk do të përsëritet loja nga ndeshja kthyese me TNS

Trajneri i kampionit të futbollit të Maqedonisë Shkëndija, Qatip Osmani në konferencë për media para duelit nesër mbrëma me Sherif nga Tiraspol në ndeshjen e parë nga gjiroja e dytë kualifikuese për Ligën e kampionëve deklaroi...
134369846

Shkëndija kundër Sherif Tirasol më 24 korrik në Shkup

Kampioni i Maqedonisë Shkëndija ndeshjen e parë nga xhiroja e dytë kualifikuese për Ligën e kampionëve kundër Sherif Tirasol nga Moldavia do ta luajë më 24 korrik në Shkup me fillim në orën 20:15. Ndeshja kthyese luhet shtatë ditë...
134369673

Më 22 korrik në Kërçovë mbahet turneu ndërkombëtar në mundje

Kërçova edhe sivjet më 22 korrik do të jetë nikoqire e mundësve më të mirë ndërkombëtar të turneut që do të organizohet në fshatin Baçisht. Siç njoftojnë nga Komuna e Kërçovës, garuesit për publikun kërçovarë dhe për...
4e47d43300000578-5955603-image-a-48-1531673945183_1531675330-7134704

Po ndodh tani në Paris – Kështu po festojnë francezët

Franca ka fituar Kupën e Botës me fitore 4:2 kundër Kroacisë në Moskë. Presidenti francez Emmanuel Macron ka festuar në stadium ku shikoi ndeshjen krah gruas së tij Brigitte dhe homologut rus Vladimir Putin. Por festa e vërtetë po...
dikbs5iw0aexp0k_1531675739-8616455

Luka Modric shpallet Lojtari më i Mirë i Kupës së Botës 2018

Mesfushori i Real Madridit u shpall lojtari më i mirë i turneut pasi e ndihmoi Kroacinë ta arrijë finalen e së dielës, të cilën e humbi ndaj Francës. Franca fitoi 4-2 ndaj Kroacisë, por Modric pati një turne të shkëlqyer duke e...