Tuesday, 26 January 2021 | Lajme: 0

Futboll

diksywkx0aahpwt_1531673876-2834944

Franca e mposht Kroacinë, shpallet kampione e Botës për herë të dytë në histori

Franca e ka fituar për herë të dytë Kupën e Botës pasi e mposhti Kroacinë në finale të Botërorit Rusia 2018 të dielën në Moskë. Pas Botërorit më 1998 në shtëpinë e vet, Franca e ka fituar edhe Botërorin Rusia 2018, duke...
gettyimages-962792726_1530877821-7820453

Ronaldo do të marrë pagë më të lartë se bashkë të 5 futbollistët më të paguar në Juventus

Paga prej 30 milionë euro neto në sezon që Cristiano Ronaldo do t’i fusë në xhep në Juventus sapo të nënshkruajë kontratë me kohëzgjatje katër sezone, do ta bëjë atë më të paguar se pesë futbollistët më pagën më të lartë...
ritaa_1526302730-6708374

UEFA, sponsor zyrtar i Rita Orës në fushatën për promovimin e futbollit te femrat

UEFA ka njoftuar se do të jetë sponsori zyrtar i turneut “The Girls Tour” të Rita Orës si pjesë e fushatës së tyre “Together #WePlayStrong”. Në një njoftim thuhet se UEFA i ka bashkuar forcat me këngëtaren Rita Ora, në një...
xhaka_1525903239-2607732

Xhaka më i mirë se Hazardi këtë sezon

Granit Xhaka është kritikuar shpesh për ndeshjet e tij në Premier Ligë, por statistikat e thonë të kundërt. Në bazë të statistikave të deritanishme, Xhaka ka bërë asiste më shumë se Eden Hazard i Chelsea (4), Alexis Sanchez...
ali_1525932670-4521425

Reali po bën gati ofertë për Alissonin

​Reali e do Alissonin në “Bernabeu” sezonin e ardhshëm, para De Geas e Courtois. Real Madridi është i gatshëm të bëjë ofertë për portierin e Romës, Alisson, raporton RMC Sport, transmeton Gazeta Express. Alisson ka qenë i...
bale_1525330176-8463394

Isco, Bale dhe Kovacic mund të largohen nga Reali

Isco, Bale dhe Kovacic – këta tre lojtarë nuk e kanë të sigurt qëndrimin në “Santiago Bernabeu”. Isco, Gareth Bale dhe Mateo Kovacic mund të largohen nga Real Madridi pas finales të Ligës së Kampionëve, raporton Don Balon,...
klop_1525330961-2596386

Klopp: Do të japim gjithçka kundër Realit në finale

Klopp është i lumtur për kualifikimin në finale, aty ku do të përballet me Realin. Real Madrid – Liverpool, kjo është finalja e Ligës së Kampionëve për edicionin 2017/18. Liverpooli humbi në ndeshjen e dytë kundër Romës 4-2,...
calderon_1524766948-4069997

Calderon thotë se Perez kurrë nuk do ta shkarkojë Zidane

Ramon Calderon beson se Zinedin Zidane nuk do të shkarkohet nga posti i trajnerit të Real Madridit derisa aty është president Fiorentino Perez. Për momentin Zidane është në kërkim të trofeut të tretë radhazi në Ligën e Kampionëve...
promo348154982_1524559354-9544116

Gareth Bale në bisedime me Interin

Anësori i Real Madridit, Gareth Bale, ka mbajtur bisedime me Interit rreth kalimit të mundshëm në Serie A këtë verë, sipas Don Balon. Përfaqësuesi uellsian pritet të largohet nga “Santiago Bernabeu” në afatin kalimtar të verës,...
mustafi_1524509672-7832102

Mustafi flet për të ardhmen e tij te Arsenali

Në një intervistë të gjatë, mbrojtësi shqiptar i Arsenalit ka thënë se do të përballet me kritikat, do të luaj më mirë dhe se ai do të shikon për dobësitë e tij gjatë këtij sezoni. Shkodran Mustafi ka pranuar në një intervistë...