Thursday, 28 January 2021 | Lajme: 0

Futboll

europa-liga-çerek-finale

Europa League përcakton sot gjysmëfinalistët

Mbrëmjen e kësaj të enjteje do të luhen ndeshjet e kthimit të çerekfinaleve, përcaktuese për gjysmëfinalet e Europa League. Për shkak të eksperiencës, skuadra pretendente e këtij edicionit të 9 të këtij trofeu konsiderohet Altetico...
al_1523533269-3767518

Shqipëria u mund nga Norvegjia, por ngrihet dy vende në renditjen e FIFA-s

Del renditja mujore (e prillit) e FIFA-s për kombëtaret e globit. Shqipëria, e drejtuar nga trajneri Christian Panucci, ka ngjitur dy vende, edhe pse pësoi humbje 1-0 në miqësoren e 26 marsit me Norvegjinë, në “Elbasan Arena”. Kuqezinjtë...
cham_1523535861-8431100

Kur janë shorti dhe ndeshjet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve?

Shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve do të hidhet të premten nga ora 13:00, kurse ai i Europa League nga ora 12:00. Roma, Liverpool, Bayern Munich dhe Real Madrid – këto janë katër skuadrat gjysmëfinaliste në...
skenderbe-696x474_1523448489-2890092-1-650x358

“Mafia e futbollit e eliminoi Juventusin nga Liga e Kampionëve”

Jose Luis Chilavert ka akuzuar mënyrën e kualifikimit të “Los Blancos” me golin dramatik nga penalltia në humbjen 3:1 nga Bianconerët. Jose Luis Chillavert ka bërë akuza të ashpra pas ndeshjes Real Madrid – Juventus në Ligën...
real-juventus-11

Real Madrid 0 – 3 Juventus

Juventus e ka barazuar rezultatin me Real Madridin në Santiago Bernabeu Tanimë është gjithçka e barabartë në këtë ndeshje dhe nëse një gol e shënon Juventus do të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Matuidi...
ibramovic

Kërcënon Ibrahimovic: FIFA nuk mund të më ndalë

Zlatan Ibrahimovic ka pohuar guximshëm se FIFA nuk mund ta ndalë atë të marrë pjesë në Kupën e Botës me Suedinë këtë verë, nëse ai veçse vendos ta ndjekë ëndrrën për të luajtur në Botëror. Sulmuesi enigmatik u pensionua...
ibra

Ibra thotë se ekziston mundësia që të jetë pjesë e Botërorit

Futbollisti i LA Galaxy, Zlatan Ibrahimoviq, deklaroi për mediat amerikane se në Botërorin në Rusi do të luajë vetëm nëse ai vetë dëshiron. Sulmuesi suedez në këtë mënyrë është përgjigjur në pyetjen rreth paraqitjes së tij...
ronaldo-7

Ronaldo, 81 gola me Portugalinë – i treti në histori

Ronaldo ka kapur shifrën e 81 golave në 148 paraqitje për Portugalinë. Pesë herë fituesi i “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo, ka shënuar 2 gola për Portugalinë në fitoren kundër Egjiptit për të shkuar në 81 finalizime me...
er-750x430

Erjona Sulejmani: Futbollistët nuk i kënaqin gratë në sex, ja pse u ndava nga Xhemaili

Mbrëmjen e djeshme në “Top Show Magazine” ka qenë e ftuar ish-bashkëshortja e futbollistit Blerim Xhemaili, Erjona Sulejmani, ku për herë të parë ka rrëfyer se përse është ndarë prej tij. Në këtë intervistë ajo ka dhënë...
344784

Çfarë ke humbur Neymar?! Modelja serbe shkatërron rrjetin (FOTO)

Modelja e njohur serbe, Soraja Vucelic vijon të mahnitë në rrjetet sociale, me fotot shumë ‘të nxehta’ që poston në mënyrë të vazhdueshme. Bukuroshja nga Beogradi vlerësohet për format e saj tejet seksi, ndërsa është një...