Tuesday, 26 January 2021 | Lajme: 0

Futboll

adnanjonuzaj

Sociedadi i Januzajt shkarkon trajnerin

Klubi spanjoll ka njoftuar për ndryshime në bankën e trajnerit. Eusebio Sacristan nuk është më trajneri i Real Sociedad. Rezultatet e dobëta në vitin 2018 dhe dy humbjet e fundit në kampionat rezultuan fatale për fatin e 53-vjeçarit...
mesi-penallti

Leo Messi, 25 gola në La Liga për nëntë sezone me radhë

Për nëntë sezone me radhë, Messi ka shënuar së paku 25 gola në La Liga – shifra vërtet mbresëlënëse. Lionel Messi ka gjetur rrugën drejt portës edhe njëherë. Pesë herë më i miri i botës shënoi në fitoren 2-0 të Barcelonës...
abtal

Hidhet shorti për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, Juventus – Real Madrid ndeshja kryesore

Është hedhur shorti për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Në këtë rang garash do të marrin pjesë tetë skuadrat më të mira në Evropë për këtë edicion të Ligës së Kampionëve. Shorti deshi që përballja kryesore të jetë...
123-1-780x439-750x430

Tragjedi në futbollin francez, talenti i Tours gjendet i vdekur

Një tragjedi e ngjashme me atë të Davide Astorit, ka tronditur futbollin francez, ku sot në mëngjes është gjetur i pajetë një futbollist i skuadrës së Tours, që garon në Ligue 2. Talenti 19-vjeçar, Thomas Rodriguez, u gjet i pajetë...
milanvsarsenal

Formacionet zyrtare: Milan – Arsenal

Milan pret sot anglezët e Arsenalit për sfidën e parë të 1/8 e UEFA Europa League në një takim që do të jetë mjfatë interesant. Djemtë e Gattusos duan me patjetër fitoren sonte, që ta kenë më të lehtë ndeshjen e dytë në Londër. Edhe...
133999645

Napoli e sfidon Cagliarin, vazhdon rrugën drejt titullit të Serie A

Napoli e ka mundur Cagliarin, duke e mposhtur 5-0 në “Sardegna Arena”, për ta vazhduar ëndrrën drejt titullit të Serie A. Jose Maria Callejon (29’), Dries Mertens (42’), Marek Hamsik (61’), Lorenzo Insigne (73’) dhe...
uefa_1519666909-1518551-750x430

UEFA, 371 milionë euro për pjesëmarrësit e Euro 2020

Ky është një nga vendimet e marra nga Komitet Ekzekutiv i UEFA, në prag të Kongresit të 42-të të saj, që u mbajt në Bratislavë. Shifra prej 371 milionë eurosh e akorduar për ekipet e “Euro 2020” është 23% më e lartë sesa...
al_1519226212-118892

Publikohet çmimi i biletave për ndeshjen Shqipëri – Norvegji

Shqipëria më 26 mars do të luajë miqësore kundër Norvegjisë në stadiumin “Elbasan Arena” Komiteti Ekzekutiv i FSHF gjatë mbledhjes së sotme, ndër të tjera ka miratuar edhe çmimet e biletave për ndeshjen miqësore të 26 marsit...
ronaldo

Ronaldo kërkon nga Real Madridi që të blej sulmuesin Harry Kane

Cristiano Ronaldo i ka kërkuar klubit të, Real Madrid që të blejë sulmuesin e Tottenham Hotspur, Harry Kane. Siç raporton gazeta spanjolle “Don Balon” thuhet se  Cristiano Ronaldoi ka dhënë miratimin e tij që Real Madrid...
Panucci

Panucci zgjedh stafin e tij te Shqipëria

Si çdo trajner i ri, edhe Christian Panucci do të marrë me vete te Shqipëria stafin e tij të besuar. Bëhet fjalë për profesionistë të cilët tekniku i ri kuqezi i njeh prej vitesh dhe me të cilët ka punuar në eksperiencat e mëparshme. Krahu...