Wednesday, 27 October 2021 | Lajme: 0

Basketboll

ko_1460628607-922287

Minutat e fundit të Koby Bryant si basketbollist (Video)

Koby Bryant përfundimisht është larguar nga basketbolli profesional. Basketbollisti Koby Bryant ka luajtur ndeshjen e tij të fundit me Los Angleos Lakers në fitoren 101-96 kundër Utah Jazz. Brayant kishte një natë magjike, ku në ndeshjen...
epa04916650 Macedonian supporters cheer on their team during the EuroBasket 2015 Group C match between the Netherlands and Macedonia in Zagreb, Croatia, 06 September 2015.  EPA/ANTONIO BAT

U luajtën ndeshjet nga xhiroja e dytë e Eurobasketit, Maqedonia mposht Holandën

U luajtën ndeshjet nga xhiroja e dytë e Eurobasketit. Maqedonia nga dy ndeshje ka  një fitore dhe një humbje. Maqedonia ­ka arritur të mposht Holandën me një rezultat 78:71 dhe është renditur në vendin e 5 me 11 pikë Tabela:...
kuraja_1436283651-2116352

Kuraja në gjendje kome, operohet në Shkup

Ish-basketbollisti prishtinas është në gjendje të rëndë shëndetësore. Edis Kurajës, pas dy dite qëndrimi në QKUK, i është komplikuar gjendja dhe nga mjekët e tjerë të ndërrimit i është kërkuar t’i bëhet CT-ja dhe aty...
I-will-give-you-three-guesses-whose-house-lies-behind-this-gate.-Photo-via-Baird-and-Warner

Jordan ka një problem të çuditshëm me shtëpinë e tij (FOTO)

Legjenda botërore e basketbollit, Michael Jordan, ka bërë një kërkesë tejet të çuditshme. Jordan ka vënë në shitje shtëpinë e tij super-luksoze, mirëpo problem për lojtarin paraqet shifra e çmimit. Ai po dëshiron që shtëpinë...
foto

Shqelma e grushta në një ndeshje basketbolli (Video)

Filloi si ndeshje basketbolli, por përfundoi me shqelma dhe grushte. Kjo është parë në një ndeshje basketbolli në Serbi.
fight.0.0

Shikoni si rrihen femrat basketbolliste (VIDEO)

Kjo ndeshje e basketbollit po ecte mirë, deri në momentin kur ndodhi një përleshje masive. “Southern Jaguars” po udhëhiqnin 51-49 ndaj “Texas Southern Tigers” me 12 minuta të mbetura në ndeshjen e kolegjeve amerikane. Në atë...
Basketbollist--t-n---tentim-p--r-ti-ndar---480x267

Rrahje në parketin e NBA (Video)

Ndeshja e zhvilluar mbrëmë në NBA mes Miami dhe Phoenix ka sjellur përveç rivalitetit taktik, edhe atë fizik. Miami arriti fitore me rezultat 115-98 në një ndeshje ku përveç basketbollit, pati edhe dhunë. Dy qendrat e gjata që peshojnë...
fotoja

Basketbollisti i NBA-së fluturon kamerieren me birra (VIDEO)

Basketbollisti i Brooklyn Nets, Mason Plumplee, nuk mundi ta ndalë veten duke u përplasur me një punëtore që bartte birra. Videoja ka nisur të bëjë xhiron e botës nëpër rrjetet sociale.
Klay4

Ja cilin basketbollist e motivon kjo bukuroshe (FOTO)

Klay Thompson, basketbollisti i Golden State Warriors, e ka një arsyeje të fortë për të qenë gjithnjë i motivuar për lojë. Modelja amerikane, Hannah Stocking, është arsyeja përse Klay Thompson, basketbollistii Golden State Warriors,...
foto (1)

Tifozët serbë gjuajnë lojtarët e Galatasarayt me thundra të derrit (Foto)

Tifozët e Crvena Zvedas kanë bërë një skenë të pahijshme sportive, në ndeshjen e basketbollit për Euroleague, ku skuadra serbe është nikoqire e Galatasarayt. Cervenz Zvezden ka pësuar disfatë midis Beogradit nga Galatasaray, me...