Tuesday, 14 July 2020 | Lajme: 0

Basketboll

2_6854

Basketbollisti i Torontos jeton me bashkëshorten dhe të dashurën e tij! (Foto)

Basketbollisti i Toronto Raptors në NBA, Louis Williams, e ka rregulluar jetën e tij. Williams ka arritur ta bindë bashkëshorten e tij që në të njëjtën shtëpi të jetojnë edhe me të dashurën e tij. Ashley Anderson dhe Rhys Mitchell...
download

Grushte në NBA (Video)

Në ligën më të fortë të basketbollit në botë, NBA, në takimin ndërmjet New York Knickut dhe Washingtonit, e cila përfundoi me fitore të mysafirëve me rezultat 102-91 ka ndodhur një gjë mjaft e pazakontë, pasi janë shpërndarë...
nba

NBA: Lojtarit i humb këpuca sportive, luan pa të (Video)

Një incident qesharak ka ndodhur në sfidat e fundit të ligës më të fortë të basketbollit botëror, NBA. Marreese Speights humbi këpucën e tij sportive gjatë një aksioni në sfidën kundër Dallasit. E, kur Stephen Curry provoi t’ia...
william_dhe_kate_ne_nje_ndeshj_2

William dhe Kate në një ndeshje basketbolli në Nju Jork

Princi William dhe Dukesha Kate ndoqën një ndeshje basketbolli të Brooklyn Nets në Nju Jork, si ndalesa e radhës e vizitës së tyre në Shtetet e Bashkuara.Çifti mbretëror tërhoqi vëmendjen e të pranishmëve, madje edhe të vetë...
foto

E tmerrshme: Basketbollisti nokauton gjyqtarin (Video)

Një moment i rëndë ka ndodhur në ligën e kolegjit amerikan në basketboll. Në sfidën e fundit të luajtur mes universitetit La Salle dhe atij të Vanderbilt, Crwëford në momentin e nisjes së lojës, mori një goditje të ashpër nga...
tifozet

Ja si u rrahën basketbollistët serbë nga tifozët bullgarë (Video)

Basketbollistët e Partizanit të Beogradit pësuan keq nga tifozët e Levski Sofjes.Sfida u ndërpre më të përfunduar pjesa e parë e këtij takimi. Pas provokimit të basketbollistëve të Partizanit, tifozët bullgarë reaguan ashpër...
auto_Basketi31415696326

E pabesueshme: Ndeshja e basketbollit që përfundoj 130:00

Kosova është vend i çudirave. Një ndeshje basketbolli në mes dy ekipeve te të rinjtë ka përfunduar me rezultat të pabesueshëm dhe të padëgjuar ndonjëherë. Besoni apo jo, një ekip e mposhti kundërshtarin me rezultat 130:0! Fituesit...
500d6e035b8ef2_50920405

Çka i thotë të dashurës Dardan Berisha kur ajo e refuzon në shtrat? (Video)

Ne intervistën 60 sekonda në Prive u përgjigj basketbollisti Dardan Berisha. Ai tha se është me Sali Berishën për shkak të mbiemrit derisa tha se tifozët e qetë nuk i duron. Nuk do të bënte gjithçka për dashuri por vetëm “plot...
Untitled

Trajneri i Partizanit nga Beogradi grushton lojtarin (Video)

Në ndeshjen mes Hapoelit dhe Partizanit të Beogradit, e zhvilluar në kuadër të Eurocup, ka ndodhur një gjë shumë e çuditshme. Trajneri i Partizanit të Beogradit, Dusko Vujoseviç, ka grushtuar lojtarin e tij, Mihajlo Andriç, pasi...
17581113_mediagallery-page

Ky është trajneri më i çmendur në botë (Video)

Trajneri i basketbollit te skuadra Varese, Gianmarco Pozzecco është bërë hit për stilin dhe temperamentin e tij. Pasi skuadra e tij e arriti fitoren e parë në kampionat,Gianmarco  u “çmend” fare duke bërë spektakël...