Thursday, 9 July 2020 | Lajme: 0

Basketboll

noah

Noah dhe Pierce rrihen në miqësore (Video)

Joachim Noah i Chiacgo Bulls dhe Paul Pierce i Washington Wizards u përplasën keq në ndeshjen miqësore mes këtyre dy skuadrave. Edhe pse vetëm miqësore, dy yjet e NBA-së shkëmbyen shumë ofendime e madje edhe shtyrje.
basketball-qatar

I ndalohet shamia, basketbollistet e Katarit braktisin ndeshjen

Skuadra e basketbollit të femrave të Katarit nuk pranoi të luante ditën e mërkurë ndeshjen e grupit të Lojërave Aziatike ndaj Mongolisë pasi organizatorët nuk lejuan lojtaret të mbanin shamitë islamike në kokë. Rregullorja...
timthumb (2)

Triumfoj USA ndaj Serbisë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë ‘sunduar’ Serbinë, duke u shpallur kampionë të Botës, në Kampionatin Botëror, i cili u mbajt në Spanjë. Amerikanët kanë dominuar totalisht ndaj kundërshtarit, i cili nuk ishte i denjë...
download

Kërcimi i basketbollistëve zelandezë i hutoi amerikanët (Video)

Basketbollistët e Zelandës së Re para fillimit të ndeshjes kundër ekipit amerikan kanë realizuar kërcimin e tyre të njohur, Hakka. Ky kërcim është karakteristikë i ekipeve sportive të Zelandës së Re. Basketbollistët amerikanë...
Untitled

Ky është bashkëpunim në ekipi, largje masive (Video)

Skuadra e basketbollit, Ajaks, ka vendosur që t’i bashkohet nismës humanitare për luftimin ALS, duke u lagur me ujë të akullt. E veçanta është se skuadra ka vendosur që t’i bashkohet këtij aksioni në mënyrën më masive të mundshme,...
lebron

LeBron James kalon sprovën e akullit, sfidon presidentin Barack Obama (Video)

Ylli i NBA, LeBron James ka pranuar sfidën e fashme të kovës me akull. Ai tani ka sfiduar presidentin e SHBA-së Barack Obama  dhe dy djemt e tij, Bryce Maximus dhe LeBron Junior.
iiiiiii

Ylli i NBA-s thyen këmbën (Video)

Një lëndim i tmerrshëm është regjistruar në një ndeshje miqësore të “Dream Team” të përfaqësueses të Amerikës. Ylli i basketbollit amerikan, Paul George e ka thyer këmbën në mënyrë të tmerrshme. Basketbollisti...
skandal_918227215

Rrahje masive mes basketbollistëve (video)

Një skandal i ri ka ndodhur në derbin e madh të basketbollit serb mes Partizanit dhe Crvena Zvezdës, pasi në ndeshjen finale të play-offit ka ardhur deri një rrahje masive mes basketbollistëve.
basket

Ndeshja e basketbollit shëndërohet në duel boksi (video)

Boks në vend të koshave shikonin simpatizantët e Rabotniçkit dhe Kumanovës. Ndeshja basketbollistike në mes Rabotniçkit dhe Kumanovës, do të mbahet mend për faktin se basketbollistët u përleshën me grushta dhe se u përjashtuan...
nipi

Vogëlushi 4 vjeçar imiton trajnerin (video)

Phil Martelli nga pankina organizon lojën e ekipit të tij të basketbollit të Saint Joseph University, ndërsa nipi   i tij 4 vjeçar, ne një distancë të shkurtër me të imiton  në përkryerje, atë që Martelli  bën. Këto momente...