Monday, 1 June 2020 | Lajme: 0

Basketboll

LeBron James

Nokautohet LeBron James (video)

LeBron James ka pësuar një goditje në hundë gjatë ndeshjes ndërmjet Miamit dhe Oklahoma City (103-81), e cila është zhvilluar të enjten. Gjatë një depërtimi, LeBron u goditë në hundë nga Serge Ibaka. Pas kësaj goditje basketbollisti...
NBA-Shkupi1-620x330

NBA Shkupi humbi në finalen e Kupës së Maqedonisë

Klubi i Basketbollit NBA Shkupi në kategorinë e të rinjëve (U20) ka pësuar disfatë në finalen e madhe të Kupës së Maqedonisë në basketboll, pasi sot në palestrën sportive “Biljanini Izvori” në Ohër pësoi disfatë nga MZT...
KB-Liria-620x320 (1)

Liria përmes Kumanovës kërkon finalen e Kupës

  Liria ashtu edhe siç pritej ka arritur që të eliminojë Karposh Sokolin në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, duke u kualifikuar për në gjysmëfinale ku do të përballet me Kumanovën, skuadër kjo e cila në çerekfinalen...
Boston Celtics vs Miami Heat

Lebron James më i votuari për All-Star Game

Votimi për pesëshet e All-Star Game të New Orleans u mbyllën, edhe këtë vit lojtari që morri më shumë preferencë është Lebron James i cili koleksionoi plot 1.416.419 vota. Janë katër basketbollistët që shkojnë për herë të...
nba

Ngulitje monstruoze e LeBron James (Video)

Ka bërë shumë lëvizje atraktive në karrierën e tij, aktualisht është lojtari më i mirë në NBA, por ‘ngulitja’ e LeBron James në fitoren e Miami Heat ndaj Sacramento Kings me rezultat prej 122:103, ndoshta përgjithmonë do të...
633_400_07_12_13_146609_a

Tifozët grek befasojnë serbët, me brohoritje “Kosova është Shqipëri” (Video)

  Lojtarët e Cervena Zvezdës janë befasuar me pritjen që u është bërë nga tifozët e Panatinaikosit grek. Ata nuk hasën atje pritje vëllazërore, siç ndodhë zakonisht mes serbëve dhe grekëve. Tifozët grek ndër provokimet...
tepacka-500

Përleshje fizike në ndeshjen Olympiakos-Galatasaray (Video)

Olympiakos ka mposhtur ekipin turk Galatasaray me 72:54, por gjatë ndeshja ka ndodhur një përleshje mes dy basketbollist. Përleshje fizike ka ndodhur mes  Mirza Beliq dhe basketbollisti britanik Pop mensa-Bonsu, në përleshje  u ngatrua...
Stephan Carryt

Ky është fat: Të të bjeri 120 kg mbi kokë, dhe të mbetesh pa pasoja (video)

Një veprim ‘bizar’ ka ndodhur në ndeshjen NBA,  mes Golden State Wariorrs dhe Utah Jazz. Me gjithë fitoren e Golden State ndaj Utah me rezultat prej 87:98, ajo që tërhoqi vëmendjen ishte dueli për top ndërmjet Stephan Carryt...
pejaaa_851660283

KB “Peja” s’i përballojë thirrjeve antishqiptare në Kumanovë

Klubi i basketbollit “Peja” nga Republika e Kosovës është mundur në Kumanovë nga skuadra me të njëjtin emër “Kumanovo” me rezultat 93-85 (19-18, 17-20, 19-28 dhe 30-27), në ndeshjen e javës së tretë të BIBL Ligës. Kjo është...
kk strumicaa

Video nga incidenti mes basketbollistëve të Strumicës dhe Lirisë (Video)

Televizioni Vis nga Strumica ka publikuar videon e ndeshjes basketbollistike mes Strumicës dhe Lirisë, duel ky i cili ka pasur një përfundim jo të mirë, pasi tre minuta e gjysmë para përfundimit të ndeshjes ndodhi një rrahje masive...