Thursday, 9 July 2020 | Lajme: 0

Basketboll

kk strumicaa

Rahje masive mes basketbollistëve të Strumicës dhe Lirisë

  Një përfundim jo të mirë ka pasur dueli i ligës së parë mes Strumicës dhe Lirisë, pasi tre minuta e gjysmë para përfundimit të ndeshjes ndodhi një rrahje masive në parket. Siç njofton portali Jugoinfo.mk basketbollisti...
Bill Russell

Arrestohet legjenda e NBA-së për bartjen e armës

Njëri prej basketbollistëve më të mirë në historinë Bill Russell NBA, u arrestua kohët e fundit në aeroportin e qytetit Seattle për shkak të armës që kishte me vete. Sipas informacioneve  nga mediat të Amerikës së Veriut, sigurimi...
agim_ibrahimi_183092624

Goran Pandev, tërhiqet, Agim Ibrahimi në reprezentacion ka klane

Goran Pandev, tërhiqet, Agim Ibrahimi në  reprezentacion ka klane Goran Pandev, kapiteni i reprezentacionit  të Maqedonisë, ka vendosur të mos luaj më për përfaqësuesen dhe nga Napoli, porositi që e merr mbi vete të gjithë barën...
bolt

Bolt-Parkerit, Gjuajtjet e tua janë të tmerrshme (video)

Njeriu më i shpejtë në botë Usain Bolt, përveç futbollit, preferon edhe basketboll. Pas përfundimit të Kampionatit Europian për basketboll, ka xhiruar një video për televizionin francez “Canal +”  në të cilën e kritikon...
france-basketball-eurobasket

Finale e Kampionatin evropian të basketbollit 2013

Sot në Slloveni përfundon Kampionatin evropian të basketbollit. Në finalen e madhe ndeshen Lituaninë dhe Francë. Kroacisë dhe Spanjës do të luftojnë për vendin e tretë.
antic-500

Pero Antiq, Shkup, Republika e Maqedonisë

Basketbollisti  i parë maqedonas i cili  nënshkroi me NBA Pero Antiq, në Instagram ka postuar një fotografi nga dhoma e veshjes  në Atlanta.  Mbi  vendin e tij  Amerikanët  kanë shkruar emrin  tij si dhe emrin kushtetues të...
Parker_141076

Çerekfinalistët e parë të eurobasketit

Grupi E i Eurobasketit i ka kompletuar katër çerekfinalistët e parë që do luajnë në fazën eliminuese të këtij kompeticioni, i cili po mbahet në Slloveni. Serbia e mposhti Francën në ndeshjen vendimtare, për ta kapur pozitën...
38EAAF2B9FAEB74EBDF4595D832952AA

Filloi kampionati evropian, Maqedonia në start kundër Malit të Zi

Përmes një ceremonie solemne të mbajtur në sheshin e Lubjanës, mbrëmë Sekretari i përgjithshëm i FIBA Evropa, Kamil Novak, e shpalli të hapur Kampionatin evropian 2013 në basketboll. Në solemnitet morën pjesë edhe presidenti...
ajverson-zavrsava-karijeru-slika-2069

Alen Ajverson mbyll karrierën si basketbollist

Legjenda e NBA-së ka zyrtarizuar vendimin e tij për t’u larguar nga fusha e lojës në moshën 38-vjeçare. Alen Ajverson mbyll karrierën si basketbollist. Ajverson është një nga lojtarët më të mirë të dekadave të fundit në...
lamar

Humbet basketbollisti Lamar Odom

Sipas mediave të huaja basketbollisti Lamar Odom ka humbur dhe asnjë nga miqtë e tij nuk mund të arrijë të kontaktoj me të. Gruaja e tij Khloe Kardashian e ka lënë pas përpjekjes që ta bind të shkoj në rehabilitim për drogën....